AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda doktorantların attestasiyası keçirilib + Foto Fev 22, 2021 | 16:57 / Mühüm hadisələr
22 fevral 2021-ci il tarixində AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda elmlər doktoru və fəlsəfə doktoru hazırlığı proqramı üzrə doktorantların attestasiyası Zoom platforması üzərində  keçirilib.
İnstitutun direktoru akademik İradə Hüseynovanın 08 fevral 2021-ci il tarixli 22 saylı əmri ilə yaradılmış Attestasiya Komissiyası qarşısında doktorantlar 2020-ci tədris ili ərzində yerinə yetirdikləri elmi-tədqiqat işləri haqqında hesabat verib, fərdi iş planlarında nəzərdə tutulmuş işlər, konfrans və təcrübə keçmələrdə iştirak, çap işləri müzakirə edilib. Attestasiya Komissiyası tərəfindən fərdi iş planlarında nəzərdə tutulan işləri tam həcmdə yerinə yetirildiyindən doktorantların növbəti tədris ilində təhsillərini davam etdirməsi qərara alınıb.
Eyni zamanda institutun təhsil müddəti başa vurmuş doktorantları da komissiya qarşısında dissertasiya işlərinin cari vəziyyəti haqda məruzə ediblər. Komissiyanın sədri akademik İradə Hüseynova və üzvləri dissertasiya işlərinin qısa zaman müddətində tamamlanması üçün tövsiyyələrini bildiriblər.

Attestation of the doctoral students of IMBB was held + Photo Feb 22, 2021 | 16:57 / Important events
On February 22, 2021, at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of ANAS, the attestation of doctoral students on the training program of doctor of sciences and doctor of philosophy was held on the Zoom platform. Doctoral students reported on their research carried out in 2020  to the Attestation Commission established under the order of the Director of the Institute, Academician Irada Huseynova on February 08, 2021, No. 22, and their individual work plans, participation in conferences, and internships were discussed. The Attestation Commission decided doctoral students’ to continue their education in the next academic year as the work in their individual work plans was fully implemented.
At the same time, the doctoral students who have completed their studies at the institute also reported to the commission on the current state of dissertation work. The chairman of the commission, academician Irada Huseynova, and members made recommendations to complete the dissertation in a short time.