AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda doktorantların attestasiyası keçirilib + Foto Fev 22, 2021 | 16:57 / Mühüm hadisələr
22 fevral 2021-ci il tarixində AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda elmlər doktoru və fəlsəfə doktoru hazırlığı proqramı üzrə doktorantların attestasiyası Zoom platforması üzərində  keçirilib.
İnstitutun direktoru akademik İradə Hüseynovanın 08 fevral 2021-ci il tarixli 22 saylı əmri ilə yaradılmış Attestasiya Komissiyası qarşısında doktorantlar 2020-ci tədris ili ərzində yerinə yetirdikləri elmi-tədqiqat işləri haqqında hesabat verib, fərdi iş planlarında nəzərdə tutulmuş işlər, konfrans və təcrübə keçmələrdə iştirak, çap işləri müzakirə edilib. Attestasiya Komissiyası tərəfindən fərdi iş planlarında nəzərdə tutulan işləri tam həcmdə yerinə yetirildiyindən doktorantların növbəti tədris ilində təhsillərini davam etdirməsi qərara alınıb.
Eyni zamanda institutun təhsil müddəti başa vurmuş doktorantları da komissiya qarşısında dissertasiya işlərinin cari vəziyyəti haqda məruzə ediblər. Komissiyanın sədri akademik İradə Hüseynova və üzvləri dissertasiya işlərinin qısa zaman müddətində tamamlanması üçün tövsiyyələrini bildiriblər.

В Институте Молекулярной Биологии и Биотехнологий прошла аттестация докторантов + Фото Фев 22, 2021 | 16:57 / Важные события
22 февраля 2021-го года в Институте Молекулярной Биологии и Биотехнологий НАНА на базе онлайн-платформы Zoom состоялась аттестация докторантов, проходящих обучение по программам подготовки докторов наук и докторов философии.
Докторанты отчитались перед Аттестационной Комиссией, учрежденной по приказу директора института академика Ирады Гусейновой за №22 от 08 февраля 2021-го года, доложив о проделанной в 2020-м учебном году научно-исследовательской работе, были обсуждены работы, предусмотренные их личным планом, участие в конференциях и стажировках, а также опубликованные труды. Аттестационной Комиссией было принято решение о продолжении обучения в следующем учебном году докторантов, выполнивших в полном объеме работы, предусмотренные личным планом.
В то же время комиссией также было обсуждено текущее состояние диссертационных работ докторантов, завершивших период обучения. Председатель академик Ирада Гусейнова и члены комиссии сделали свои предложения для скорейшего завершения в кратчайшие сроки диссертационных работ