Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda “1 Mart - Ümumdünya Mülki Müdafiə Günü” ilə bağlı “Milli iqtisadiyyatın qorunmasına yönəlmiş güclü mülki müdafiə” mövzusunda onlayn tədbir keçirilib. + Foto Mart 01, 2021 | 11:46 / Tədbirlər
Bu gün Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda “1 Mart-Ümumdünya Mülki Müdafiə Günü” ilə bağlı “Milli iqtisadiyyatın qorunmasına yönəlmiş güclü mülki müdafiə” mövzusunda onlayn tədbir keçirilib. Tədbiri giriş sözü ilə açan institutun elmi işlər üzrə direktor müavini, Obyekt fövqəladə hallar komissiyasının sədri Ələmdar Məmmədov Mülki Müdafiənin əhalinin həm dinc, həm də müharibə dövründə təhlükəsizliyinin təmin edilməsində əvəzsiz rolundan danışıb. Tədbirdə çıxış edən İnstitutun Mülki Müdafiə qərargah rəisi Valeh İmanov Azərbaycanda Mülki Müdafiənin yaranma tarixi, məqsəd və vəzifələri haqqında əməkdaşları məlumatlandıraraq İnstitutda fövqəladə halların qarşısının alınması məqsədi ilə həyata keçirilən profilaktik tədbirlərdən bəhs edib. AMEA-nın müxbir üzvləri Novruz Quliyev və İlham Şahmuradov öz çıxışlarında 44 gün davam edən Vətən müharibəsində törədilən terror aktlarında daha böyük fəsadların baş verməməsi səbəbinin Mülki Müdafiə tədbirlərinin olduğunu qeyd edərək bu sahədə praktiki məşğələlərin zəruriliyindən bəhs ediblər. Tədbirin sonunda Azərbaycan Respublikası Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Mülki Müdafiə Qoşunlarının fəaliyyətini əks etdirən film nümayiş olunub.

An online event on “Strong civil defense to protect the national economy” was held in connection with “March 1-World Civil Defense Day” at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies + Photo Mar 01, 2021 | 11:46 / Events
Today an online event on “Strong civil defense to protect the national economy” was held in connection with “March 1-World Civil Defense Day” at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies. Chairman of the Emergency Situations Commission Alamdar Mammadov spoke about the irreplaceable role of Civil Defense in ensuring the security of the population in both peacetime and wartime., Chief of the Civil Defense Headquarters of the institute Valeh Imanov informed the staff about the history, goals, and duties of the Civil Defense in Azerbaijan and spoke about the preventive measures taken at the institute to prevent emergencies. Corresponding members of ANAS Novruz Guliyev and Ilham Shahmuradov in their speeches noted the need for practical training in this field, noting that the reason for the lack of greater consequences in the terrorist acts committed during the 44-day war was the Civil Defense measures. At the end of the event, a film reflecting the activities of the Civil Defense Troops of the Ministry of Emergency Situations of the Republic of Azerbaijan was shown