“Müasir biologiya və aqrar elmlərdə innovasiyalar və qlobal çağırışlar” mövzusunda gənc alim və tələbələrin konfransı keçirilib + Foto Okt 31, 2018 | 09:00 / Konfranslar, iclaslar
Oktyabrın 31-də AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun və Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi Əkinçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə akademik Cəlal Əliyevin anadan olmasının 90 illiyinə həsr olunmuş “Müasir biologiya və aqrar elmlərdə innovasiyalar və qlobal çağırışlar” mövzusunda gənc alim və tələbələrin konfransı keçirilib.
Öncə konfrans iştirakçıları Fəxri xiyabanda görkəmli akademikin əziz xatirəsini yad edib, məzarı önünə əklil və gül dəstələri qoyublar. Ziyarətçilər alim haqqında öz xatirələrini bölüşmüş və görkəmli şəxsiyyət, böyük alim-pedaqoq Cəlal Əliyevin heç zaman unudulmayacağını söyləmişlər.

Conference of young students and scientists “Innovations in Biology and Agriculture to solve global challenges” + Photo Oct 31, 2018 | 09:00 / Conferences, assemblies
A conference on “Innovations in Biology and Agriculture to solve global challenges” of young students and scientists dedicated to the 90th anniversary of Jalal Aliyev jointly organized by the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies and  Research Institute of Crop Husbandry of Azerbaijan Republic Ministry of Agriculture was held on 31 October.
Firstly, participants of the conference visited the Alley of Honor, honored memory of a prominent public figure, scientist and pedagogue Jalal Aliyev with prayers and laid wreaths and flowers on his grave.