“Müasir biologiya və aqrar elmlərdə innovasiyalar və qlobal çağırışlar” mövzusunda gənc alim və tələbələrin konfransı keçirilib + Foto Okt 31, 2018 | 09:00 / Konfranslar, iclaslar
Oktyabrın 31-də AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun və Kənd Təsərrüfatı Nazirliyi Əkinçilik Elmi-Tədqiqat İnstitutunun birgə təşkilatçılığı ilə akademik Cəlal Əliyevin anadan olmasının 90 illiyinə həsr olunmuş “Müasir biologiya və aqrar elmlərdə innovasiyalar və qlobal çağırışlar” mövzusunda gənc alim və tələbələrin konfransı keçirilib.
Öncə konfrans iştirakçıları Fəxri xiyabanda görkəmli akademikin əziz xatirəsini yad edib, məzarı önünə əklil və gül dəstələri qoyublar. Ziyarətçilər alim haqqında öz xatirələrini bölüşmüş və görkəmli şəxsiyyət, böyük alim-pedaqoq Cəlal Əliyevin heç zaman unudulmayacağını söyləmişlər.

Прошла конференция молодых ученых и студентов на тему «Инновации и глобальные вызовы в современной биологии и аграрных науках» + Фото Окт 31, 2018 | 09:00 / Конференции, встречи
31 октября в ИМББ при совместной организации Института Молекулярной Биологии и Биотехнологий НАНА и Научно-Исследовательского Института Земледелия Министерства Сельского Хозяйства прошла конференция молодых ученых и студентов на тему «Инновации и глобальные вызовы в современной биологии аграрных науках», посвященная 90-летию со дня рождения академика Джалала Алиева.
Вначале участники конференции посетили могилу видного ученого в Аллее Почетного Захоронения, почтив память и возложив цветы и венки. Участники поделились своими воспоминаниями о Джалале Алиеве, подчеркнув, что никогда не забудут этого большом ученого и педагога.