Dekabrın 7-də Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda Biologiya problemləri üzrə elmi şuranın iclası keçirilmişdir.
Əvvəlcə institutun direktoru akademik İradə  Hüseynova şura üzvlərini salamlayaraq bu iclasın 2018-ci ilin artıq son iclaslarından biri olduğunu vurğuladı. İ.Hüseynova dekabrın 17-18-də keçiriləcək Cəlal Əliyevin 90 illiyinə həsr olunmuş konfransdan bəhs etmiş, konfransda xarici ölkələrdən gələcək qonaqların, o cümlədən yaponiyalı alim Şenin iştirak edəcəyi barədə məlumat vermişdir. İ.Hüseynova həmçinin Cəlal Əliyev adına mükafat təsis ediləcəyini də şura üzvlərinin diqqətinə çatdırmışdır.
Daha sonra iclasda Zoologiya, Botanika, Mikrobiologiya, Fiziologiya, Fiziki kimyəvi biologiya ixtisaslarını əhatə edən biologiya üzrə fəlsəfə doktoru və elmlər doktoru adı almaq üçün görüləcək işlərin adları müzakirə edilmişdir.

The meeting of Scientific Council on Biological Problems was held + Photo Dec 07, 2018 | 14:45 / Conferences, assemblies
On 7 December the meeting of Scientific Council on Biological Problems was held at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies.
Director of the institute academic Irada Huseynova welcomed the members of the council and emphasized that this meeting was one of the last meetings of 2018. I. Huseynova spoke about the conference dedicated to the 90th anniversary of Jalal Aliyev to be held on 17-18 December and participation of guests from foreign countries, including Japanese scientist Sheen. I. Huseynova also informed the council members that the award named after Jalal Aliyev will be established.
Then the names of the work to be done for the title of Doctor of Philosophy and Doctor of Science in Biology, covering the sciences of Zoology, Botany, Microbiology, Physiology, Physical Chemistry were discussed at the meeting.