Dekabrın 7-də Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda Biologiya problemləri üzrə elmi şuranın iclası keçirilmişdir.
Əvvəlcə institutun direktoru akademik İradə  Hüseynova şura üzvlərini salamlayaraq bu iclasın 2018-ci ilin artıq son iclaslarından biri olduğunu vurğuladı. İ.Hüseynova dekabrın 17-18-də keçiriləcək Cəlal Əliyevin 90 illiyinə həsr olunmuş konfransdan bəhs etmiş, konfransda xarici ölkələrdən gələcək qonaqların, o cümlədən yaponiyalı alim Şenin iştirak edəcəyi barədə məlumat vermişdir. İ.Hüseynova həmçinin Cəlal Əliyev adına mükafat təsis ediləcəyini də şura üzvlərinin diqqətinə çatdırmışdır.
Daha sonra iclasda Zoologiya, Botanika, Mikrobiologiya, Fiziologiya, Fiziki kimyəvi biologiya ixtisaslarını əhatə edən biologiya üzrə fəlsəfə doktoru və elmlər doktoru adı almaq üçün görüləcək işlərin adları müzakirə edilmişdir.

Прошло очередное заседание Ученого Совета по проблемам биологии + Фото Дек 07, 2018 | 14:45 / Конференции, встречи
7 декабря в Институте Молекулярной Биологии и Биотехнологий прошло заседание Ученого Совета по проблемам биологии.
В начале директор института академик Ирада Гусейнова поприветствовала членов совета, подчеркнув, что это заседание является одним из последних. И.Гусейнова поведала о намечающейся на 17-18 декабря конференции, посвященной 90-летию Джалала Алиева, об участии в работе конференции зарубежных гостей, в том числе японского ученого Шен. И.Гусейнова также довела до внимания членов совета об учреждении премии имени Джалала Алиева.
После этого на заседании началось обсуждение планируемых работ для получения степеней доктора философии и доктора наук по биологии по специальностям Зоология, Микробиология, Физиология, Физико-химическая биология.