Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda "Gənclər günü" - nə həsr olunmuş tədbir keçirilmişdir + Foto Fev 04, 2019 | 14:44 / Tədbirlər
Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda “2 fevral – Gənclər günü” ilə bağlı tədbir keçirilmişdir. Akademik İradə Hüseynova ölkəmizdə uğurlu gənclər siyasətinin aparıldığını vurğulayaraq gənclərin müasir Azərbaycan elmində böyük rola malik olduğunu bildirmişdir. İradə xanım institutun elmi-pedaqoji həyatında gənclərin fəallığını xüsusilə qeyd etmiş, onlara zamanı düzgün dəyərləndirməyi, daim elmi axtarışda olmağı tövsiyyə etmişdir. Akademik nitqinin yekununda gənclərə şəxsi həyat və karyeralarında uğurlar arzulamışdır. Öz növbəsində institutun müəllimləri gəncləri təbrik etmiş, onlara gələcək fəaliyyətlərində müvəffəqiyyət arzulamışlar.

В Институте Молекулярной Биологии и Биотехнологий прошло мероприятие, посвященное «Дню молодежи» + Фото Фев 04, 2019 | 14:44 / Мероприятия
В Институте Молекулярной Биологии и Биотехнологий прошло мероприятие на тему «2 февраля – День Молодежи». Выступившая на собрании директор института академик Ирада Гусейнова, подчеркнув успешную молодежную политику, проводимую нашим государством, рассказала о важной роли, которая наша молодежь играет в азербайджанской науке. И.Гусейнова, особо отметив активность молодежи в научно-педагогической деятельности института, посоветовала ей правильно распределять свое время, быть всегда в научном поиске. В конце своей речи академик пожелала молодым ученым успехов в личной жизни и карьере. В свою очередь педагоги института поздравили молодежь, пожелав ей успехов в дальнейшей деятельности.