Azərbaycan Turizm və Menecment Universitetinin tələbələri Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda olublar. + Foto Apr 17, 2019 | 15:26 / Mühüm hadisələr
17 aprel tarixində Azərbaycan Turizm və Menecment Universitetinin Qida Məhsul Mühəndisliyi İxtisasının 3-cü kurs tələbələri və müəllimləri b.ü.f.d. Məmmədli Gülnar və Məmmədova Həlilə elmi və praktiki işlərlə tanışlıq üçün AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda olmuşlar.Elmi işlər üzrə direktor müavini b.ü.f.d. Ələmdar Məmmədov, Karbonun fotosintetik assimilyasiyasının enzimologiyası laboratoriyasının müdiri b.ü.e.d Şahniyar Bayramov və institutun Gənclər Təşkilatının sədri.b.ü.f.d Ulduzə Qurbanova və  digər əməkdaşlar laboratoriyalarda aparılan elmi işlərdən və İnstitutun elmi istiqamətlərindən bəhs etdilər.
Daha sonra Qida Təhlükəsizliyi mövzusunda seminar keçirildi.Seminarda aparıcı elmi işçi b.ü.f.d Sədaqət Əsədova maraqlı təqdimatla çıxış etdi və tələbələrin suallarını ətraflı cavablandırdı.
Sonda isə İnstitutun direktoru AMEA-nın vitse prezidenti İradə Hüseynova tələbələri akademik Cəlal Əliyevin iş otağı və kitabxanası ilə tanış etdi.Qonaqlar başda akademik İradə Hüseynova olmaqla institutun kollektivinə təşəkkürlərini bildirdilər

Students of the Azerbaijan Tourism and Management University were at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies + Photo Apr 17, 2019 | 15:26 / Important events
On April 17, the 3rd year students of the specialty of Food Product Engineering and teachers, Ph.D. Gulnar Mammadli and Halila Mammadova visited the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies in order to get acquainted with the experiments conducted in the laboratories. Deputy director Ph.D. Alamdar Mammadov, Head of the laboratory of the enzymology of photosynthetic carbon assimilation, doctor of sciences in biology Shahniyar Bayramov and Chairman of the Youth Organization, Ph.D. Ulduza Gurbanova and other employees talked about the scientific works carried out in laboratories and the scientific directions of the institute.
Then a seminar on food safety was held. Leading researcher, Ph.D. Sadagat Asadova gave an interesting presentation and answered students’ question in detail.
In the end, director of the institute, vice-president of ANAS, academician Irada Huseynova acquainted students with academician Jalal Aliyev's office and library. The guests thanked the staff of the institute, especially academician Irada Huseynova.