Azərbaycan Turizm və Menecment Universitetinin tələbələri Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda olublar. + Foto Apr 17, 2019 | 15:26 / Mühüm hadisələr
17 aprel tarixində Azərbaycan Turizm və Menecment Universitetinin Qida Məhsul Mühəndisliyi İxtisasının 3-cü kurs tələbələri və müəllimləri b.ü.f.d. Məmmədli Gülnar və Məmmədova Həlilə elmi və praktiki işlərlə tanışlıq üçün AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda olmuşlar.Elmi işlər üzrə direktor müavini b.ü.f.d. Ələmdar Məmmədov, Karbonun fotosintetik assimilyasiyasının enzimologiyası laboratoriyasının müdiri b.ü.e.d Şahniyar Bayramov və institutun Gənclər Təşkilatının sədri.b.ü.f.d Ulduzə Qurbanova və  digər əməkdaşlar laboratoriyalarda aparılan elmi işlərdən və İnstitutun elmi istiqamətlərindən bəhs etdilər.
Daha sonra Qida Təhlükəsizliyi mövzusunda seminar keçirildi.Seminarda aparıcı elmi işçi b.ü.f.d Sədaqət Əsədova maraqlı təqdimatla çıxış etdi və tələbələrin suallarını ətraflı cavablandırdı.
Sonda isə İnstitutun direktoru AMEA-nın vitse prezidenti İradə Hüseynova tələbələri akademik Cəlal Əliyevin iş otağı və kitabxanası ilə tanış etdi.Qonaqlar başda akademik İradə Hüseynova olmaqla institutun kollektivinə təşəkkürlərini bildirdilər

Студенты Азербайджанского Университета  Туризма и Менеджмента посетили Институт Молекулярной Биологии и Биотехнологий + Фото Апр 17, 2019 | 15:26 / Важные события
17 апреля студенты 3 курса Азербайджанского Университета Туризма и Менеджмента, обучающиеся по специальности Инженеры Пищевой Продукции и их преподаватели доктор философии по биологии Мамедли Гюльнар и Мамедова Халида посетили Институт Молекулярной Биологии и Биотехнологий НАНА для ознакомления с научными и практическими работами. Заместитель директора по науке института доктор философии по биологии Аламдар Мамедов, заведующий лабораторией «Энзимология фотосинтетической ассимиляции углерода» доктор  наук по биологии Шахнияр Байрамов и председатель Молодежной Организации института доктор философии по биологии Улдуза Гурбанова и другие сотрудники рассказали о научных работах, проводимых в лабораториях и направлениях науки института.
Затем прошел семинар на тему «Пищевая Безопасность». На семинаре с интересным докладом выступила ведущий научный сотрудник института доктор философии по биологии Садагат Асадова, которая подробно ответила на заданные студентами вопросы.
В заключении директор института вице-президент НАНА Ирада Гусейнова познакомила студентов с рабочим кабинетом и библиотекой академика Джалала Алиева. Гости поблагодарили коллектив института во главе с директором Ирадой Гусейновой.