Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun əməkdaşları “Tək Sağlamlıq: Problemlər və Həllər” mövzusunda keçirilən II Beynəlxalq Konfransda çıxış etdilər + Foto May 27, 2019 | 10:15 / Konfranslar, iclaslar
24-25 May 2019-ci ildə Xəzər Universitetində “Tək Sağlamlıq: Problemlər və Həllər” mövzusunda II Beynəlxalq Konfrans keçirilmişdir. Konfransın təşkilatçıları Xəzər Universiteti, Qazaxıstan Respublikasının Səhiyyə Nazirliyi, AMEA-nın Biofizika İnstitutu, Azərbaycan Tibb Universiteti və Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi olmuşdur. Konfransın keçirilməsində məqsəd insanlar, heyvanlar, bitkilər və ətraf mühitin sağlam olmasına nail olmaq üçün yerli, milli və qlobal səviyyədə fəaliyyət göstərən müvafiq mütəxəssislər və qurumları bir araya gətirərək Azərbaycanda tək sağlamlığın həlli yollarını araşdırmaq idi. Konfransda dünyanın müxtəlif ölkələrindən alimlər, gənc tədqiqatçılar, tələbələr, müxtəlif cəmiyyət və nümayəndəlikləri iştirak etmişlər.
Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutu da konfransda geniş tərkibdə təmsil olundu. AMEA-nın müxbir üzvü, İlham Şahmuradov, aparıcı elmi işçilər b.ü.f.d. Səadət Xudaverdiyeva, b.ü.f.d. Nurməmməd Mustafayev, böyük elmi işçi Aytən Ağayeva, kiçik elmi işçilər Gülnar Abdullayeva, Nərgiz Bayramova və institutun dissertantı Elşən Məmmədov iştirak etdilər. Əməkdaşlarımızın çıxışları konfrans iştirakçıları tərəfindən maraqla qarşılandı və mövzular ətrafında geniş müzakirələr aparıldı.

Сотрудники Института Молекулярной Биологии и Биотехнологий выступили на II Международной Конференции «Единое Здоровье: Проблемы и Решения» + Фото Мая 27, 2019 | 10:15 / Конференции, встречи
24-24 мая 2019-го года в Университете Хазар прошла II Международная Конференция на тему «Единое Здоровье: Проблемы и Решения». Организаторами конференции были Университет Хазар, Министерство Здравоохранения Республики Казахстан, Институт Биофизики НАНА, Азербайджанский Медицинский Университет и Агентство Пищевой Безопасности Азербайджана. Целью проведения конференции был поиск путей решения единого здоровья в Азербайджане, собрав вместе действующих на местном, национальном и глобальном уровне соответствующих специалистов и организации для достижения здоровья людей, животных, растений и окружающей среды. На конференции участвовали ученые, молодые исследователи, студенты, члены различных обществ и представительств из различных стран мира.
Институт Молекулярной Биологии и Биотехнологий также был представлен в широком составе. В работе конференции приняли участие член-корреспондет НАНА Ильхам Шахмурадов, ведущие научные сотрудники доктор философии по биологии Саадат Худавердиева и доктор философии по биологии Нурмамед Мустафаев, старший научный сотрудник Айтен Агаева, младшие научные сотрудники Гюльнар Абдуллаева и Наргиз Байрамова, а также диссертант Эльшан Мамедов. Выступления наших сотрудников были выслушаны со стороны участников конференции с большим интересом, после чего вокруг тем докладов состоялось широкое обсуждение.