Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun əməkdaşları “Tək Sağlamlıq: Problemlər və Həllər” mövzusunda keçirilən II Beynəlxalq Konfransda çıxış etdilər + Foto May 27, 2019 | 10:15 / Konfranslar, iclaslar
24-25 May 2019-ci ildə Xəzər Universitetində “Tək Sağlamlıq: Problemlər və Həllər” mövzusunda II Beynəlxalq Konfrans keçirilmişdir. Konfransın təşkilatçıları Xəzər Universiteti, Qazaxıstan Respublikasının Səhiyyə Nazirliyi, AMEA-nın Biofizika İnstitutu, Azərbaycan Tibb Universiteti və Azərbaycan Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi olmuşdur. Konfransın keçirilməsində məqsəd insanlar, heyvanlar, bitkilər və ətraf mühitin sağlam olmasına nail olmaq üçün yerli, milli və qlobal səviyyədə fəaliyyət göstərən müvafiq mütəxəssislər və qurumları bir araya gətirərək Azərbaycanda tək sağlamlığın həlli yollarını araşdırmaq idi. Konfransda dünyanın müxtəlif ölkələrindən alimlər, gənc tədqiqatçılar, tələbələr, müxtəlif cəmiyyət və nümayəndəlikləri iştirak etmişlər.
Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutu da konfransda geniş tərkibdə təmsil olundu. AMEA-nın müxbir üzvü, İlham Şahmuradov, aparıcı elmi işçilər b.ü.f.d. Səadət Xudaverdiyeva, b.ü.f.d. Nurməmməd Mustafayev, böyük elmi işçi Aytən Ağayeva, kiçik elmi işçilər Gülnar Abdullayeva, Nərgiz Bayramova və institutun dissertantı Elşən Məmmədov iştirak etdilər. Əməkdaşlarımızın çıxışları konfrans iştirakçıları tərəfindən maraqla qarşılandı və mövzular ətrafında geniş müzakirələr aparıldı.

The researchers of IMBB participated at “One Health; Problems & Solution, 2nd International Conference” + Photo May 27, 2019 | 10:15 / Conferences, assemblies
On May 24-25, 2019, “One Health; Problems & Solution, 2nd International Conference” was held at the Khazar University. Conference organizers were Khazar University, Ministry of Health of the Republic of Kazakhstan, Institute of Biophysics of ANAS, Azerbaijan Medical University, and Azerbaijan Food Safety Agency. The purpose of the conference was to explore ways of solving one health problems in Azerbaijan, bringing together relevant professionals and organizations working locally, nationally and globally to achieve healthy people, animals, plants and the environment. Scientists, young researchers, students, representatives of different societies took part in the conference.
The Institute of Molecular Biology and Biotechnologies was highly represented at the conference. Correspondent member of ANAS, Ilham Shahmuradov, leading researchers Ph.D. Seadet Khudaverdiyeva, Ph.D. Nurmammad Mustafayev, senior researcher Aytan Aghayeva, junior researchers Gulnar Abdullayeva, Nargiz Bayramova and dissertant Elshen Mammadov participated at the conference. The speeches of our researchers were met with interest by the participants and wide discussions were held on the reports.