İnstitutun gənc tədqiqatçıları beynəlxalq konfransda iştirak ediblər + Foto May 27, 2019 | 10:46 / Konfranslar, iclaslar
24-25 may tarixlərində Bakı Dövlət Universitetinin 100 illiyinə həsr olunmuş “Müasir Biologiyada İnnovativ Yanaşmalar ” mövzusunda  IX Beynəlxalq konfransı təşkil olunmuşdu. Konfransı giriş sözü ilə institutun elm və innovasiyalar üzrə prorektoru Kazımzadə Aydın açıq elan edərək sözü biologiya fakültəsinin dekanı Akif Ələkbərova verdi. Akif müəllim bütün iştirakçılara uğur arzulayaraq belə konfransların təşkil olunmasının vacibliyini qeyd etdi. Konfransda bir çox ölkələrdə həmçinin Almaniyadan, Çexiyadan, Gürcüstandan və digər universitetlərdən məqalələrin göndərildiyini bildirdi.
Konfransda  həmçinin AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun elmi işçiləri  Mirzəyeva Səmra, İsgəndərova Turanə, kiçik elmi işçilər  Mədədli Aysel, Zülfüqarova Səidə, Tağıyeva Könül , magistrlar  Əlibəyli Gülmirə, Mehdibəyli Leyla, Omarova Səbinə və Əliyeva Reyhan öz təqdimatları ilə çıxış edərək sualları ətraflı cavablandırdılar.

The young researchers of the institute participated at the international conference + Photo May 27, 2019 | 10:46 / Conferences, assemblies
On May 24-25, IX International conference on “Innovative approaches in modern Biology” dedicated to the 100th anniversary of Baku State University. Opening the conference Pro-rector of the Institute for Science and Innovation greeted the participants. Then the dean of biology faculty Akif Alakbarov wished all the participants good luck and emphasized the importance of such conferences. It was noted that a lot of articles were sent from Germany, the Czech Republic, Georgia, and other universities.
At the conference, the researchers of IMBB Samra Mirzayeva, Turana Isgandarova, junior researchers Aysel Madadli, Saida Zulfugarova, Konul Tagiyeva, master students Gulmira Alibeyli, Leyla Mehdibeyli, Sabina Omarova, and Reyhan Aliyeva made their speeches and answered arisen questions