Azərbaycan Dövlət Aqrar Universiteti və  Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutu arasında əməkdaşlıq haqqında müqavilə  imzalandı İyn 11, 2019 | 10:04 / Rəsmi sənədlər
10 iyun 2019-cu il tarixində Azərbaycan Dövlət Aqrar Universiteti və  Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutu arasında 2019-2022-ci illər üçün əməkdaşlıq haqqında müqavilə imzalandı.  Müqavilənin şərtlərinə görə yüksək ixtisaslı elmi-pedaqoji kadrların hazırlanması; molekulyar biologiya, biotexnologiya, genetika, biokimya, biofizika və digər əlaqəli elm sahələrində qarşılıqlı maraq doğuran mövzular və innovasiyalar üzrə elmi-tədqiqat işlərininplanlaşdırılması və yerinə yetirilməsi; elmi-pedaqoji heyətin, bakalavriat, magistrant, doktorant və dissertantların ixtisasardırma, elmi-tədqiqat, elmi-istehsalat, çöl təcrübələri və staj keçmələrinin təşkili; birgə aparılan elmi-tədqiqatların nəticələrinin nəşri, əldə edilən nailiyyətlərin nümayiş sahələrinin yaradılması və təcrübə sahələrinə səfərlərin təşkili; tətbiqi əhəmiyyətli nəticələrin istehsalata verilməsi üzrə müvafiq fəaliyyətin həyata keçirilməsi kimi istiqamətində əməkdaşlıq nəzərdə tutulmuşdur.

A contract on cooperation was signed between Azerbaijan State Agrarian University and Institute of Molecular Biology and Biotechnologies Jun 11, 2019 | 10:04 / Official documents
A contract on cooperation was signed between Azerbaijan State Agrarian University and Institute of Molecular Biology and Biotechnologies for 2019-2022.
Terms of contract:
To train highly skilled scientific-pedagogical staff; planning and implementing of scientific research on topics and innovations that are of mutual interest in molecular biology, biotechnology, genetics, biochemistry, biophysics and other related sciences; improving of specialties  of scientific-pedagogical staff, bachelors, masters, PhDs  and dissertants, organizing of scientific-research, scientific-production, field practices and internships; publication of results of joint scientific researches, the establishment of demonstration areas of achievements and organization of visits to experiment fields, Implementation of relevant activities on introduction of significant outputs into production.