Gülnar Abdullayeva Oksford Universitetində doktorantura təhsilinə başlamışdır. Sen 03, 2019 | 14:02 / Mühüm hadisələr
Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun kiçik elmi işçisi və sabiq magistrantı Gülnar Abdullayeva dünyanın aparıcı universitetlərindən biri olan Oksford Universitetində Onkologiya ixtisası üzrə doktorantura təhsilinə başlamışdır.
G.Abdullayeva 2012-ci ildə Bakıda orta məktəbi əla qiymətlərlə bitirdikdən sonra Bakı Dövlət Universitetinin Biologiya fakültəsinə daxil olmuş, 2016-cı ildə bakalavr pilləsi üzrə təhsilini fərqlənmə diplomu ilə başa vurmuşdur. Həmin universitetdə təhsil aldığı müddətdə yüksək təhsil göstəricilərinə və ictimai fəallığına görə 2013, 2014 və 2015-ci illərdə "İlin ən yaxşı tələbəsi” adına layiq görülmüşdür. 2016-cı ildə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun "Molekulyar biologiya” ixtisası üzrə magistraturasına qəbul olmuş və təhsil müddətində tədris edilən bütün ixtisas və qeyri-ixtisas fənlərindən 100 bal toplayaraq 2018-ci ildə təhsilini fərqlənmə diplomu ilə bitirmişdir. Elmi fəaliyyətdə fərqləndiyinə görə 15 noyabr 2017-ci ildə AMEA-nın Fəxri fərmanı ilə təltif olunmuşdur. Bu ilin martında AMEA Biologiya və Tibb Elmləri Bölməsi və AMEA Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının birgə təşkilatçılığı ilə "Gənc Bioloqların Qış Məktəbində” birinci yerə layiq görülmüşdür. Təhsil illərində bir neçə yerli və beynəlxalq konfransda uğurla iştirak etmiş, sertifikat və diplomlarla təltif olunmuşdur. 2017-ci il martın 11-16-da Sankt-Peterburq şəhərində B.P.Konstantinov adına Peterburq Nüvə Fizikası İnstitutu, "Kurçatovski” adına Elmi-Tədqiqat Mərkəzi tərəfindən təşkil olunan molekulyar biologiya və biofizika üzrə 18-ci Qış məktəbində poster təqdimatı ilə, 2-5 iyul 2018-ci ildə Türkiyənin Nevşehir şəhərində keçirilən VII Molekulyar Biologiya və Biotexnologiya üzrə Milli Konqresdə maraqlı məruzə ilə çıxış edərək sertifikatlar almışdır. G. Abdullayeva İslam İnkişaf Bankının 2018-2019-cu tədris ili üçün PhD təqaüd proqramının qalibi olmuş, dünyanın aparıcı universitetlərindən biri olan Oksford Universitetində Onkologiya ixtisası üzrə 4 illik doktorantura təhsili üçün dəvət almışdı.

Гюльнар Абдуллаева начала обучение в докторантуре Оксфордского Университета Сен 03, 2019 | 14:02 / Важные события
Младший научный сотрудник и бывший магистрант Института Молекулярной Биологии и Биотехнологий Гюльнар Абдуллаева начала обучение в докторантуре по специальности «Онкология» в одном из ведущих университетов мира – Оксфордском Университете.
После окончания с отличием в 2012-м году бакинской средней школы Г.Абдуллаева поступила на биологический факультет Бакинского Государственного Университета и закончила его с дипломом с отличием, получив в 2016-м году степень бакалавра. В ходе обучения в данном университете за высокие показатели в учебе и активную общественную деятельность в 2013-м, 2014-м и 2015-м годах была удостоена звания «Лучший студент года». В 2016-м году она поступила в магистратуру Института Молекулярной Биологии и Биотехнологий Национальной Академии Наук Азербайджана по специальности «Молекулярная биология» и, набрав в ходе всего периода обучения 100 баллов по всем профильным и непрофильным предметам, в 2018-м году завершила свое обучение с дипломом с отличием. За успехи в научной деятельности 15 ноября 2017-го года она была награждена почетной грамотой НАНА. В марте этого года она была удостоена первого места в «Зимней Школе Молодых Биологов», которая была организована совместно Отделением Биологических и Медицинских Наук и Советом Молодых Ученых и Специалистов НАНА. За годы обучения Г.Абдуллаева с успехом выступала на нескольких местных и международных конференциях, удостоившись сертификатов и дипломов. 11-16-го марта 2017-го года в Санкт-Петербурге она, участвуя с постером в 18-й Зимней школе по молекулярной биологии и биофизике, организованной Петербургским Институтом Ядерной Физики им.Б.П.Константинова и Национальным Исследовательским Центром «Курчатовский Институт», а 2-5 июля 2018-го года, выступив с интересным докладом на проводимом в турецком городе Невшехир VII Национальном Конгрессе по Молекулярной Биологии и Биотехнологии, удостоилась сертификатов. Г.Абдуллаева стала победителем стипендиальной программы PhD Исламского Банка Развития на 2018-2019-й учебный год, получив приглашение для обучения в течение 4-х лет в докторантуре по специальности «Онкология» в одном из ведущих университетов мира - Оксфордском Университете.