Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda – “Müəllimlər günü”nə həsr olunmuş tədbir keçirilmişdir. + Foto Okt 04, 2019 | 14:37 / Tədbirlər
Oktyabrın 4-də Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda – “Müəllimlər günü”nə həsr olunmuş tədbir keçirilmişdir. İlk olaraq institutun rəhbərliyi və əməkdaşları Fəxri xiyabanda görkəmli şəxsiyyət, böyük alim-pedaqoq Cəlal Əliyevin məzarını ziyarət etmişlər. AMEA-nın vitse-prezidenti, Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun direktoru, akademik İradə Hüseynova Cəlal Əliyevlə bağlı xatirələrindən bəhs etmiş, onun ciddi və tələbkar müəllim olması ilə yanaşı yetirmələrinə qarşı qayğıkeş, mehriban, səmimi olmasını da vurğulamışdır.
Müəllimlik dünyada ən çətin, eyni zamanda ən şərəfli və ən ğözəl peşədir. Müəllim əməyinin nəticəsində cəmiyyət formalaşır, savadlı, bilikli, geniş dünyagörüşlü, nümunəvi əxlaqa malik insanlar yetişir. Bu insanlar isə cəmiyyəti daha da inkişaf etdirir. Hazırda dövlətimizin müstəqilliyinin möhkəmlənməsində fəal iştirak edən insanlar məhz müəllim əməyinin yetirmələridir. Ümummilli liderimiz Heydər Əliyev həmişə müəllim əməyini yüksək qiymətləndirmiş, müəllim haqqında xoş sözlər söyləmişdir. O, öz müəllimlərini minnətdarlıqla xatırlayar, onların xidmətləri haqqında ürəkdolusu danışardı. Heydər Əliyev ölkəmizə rəhbərlik etdiyi bütün dövrlərdə həmişə müəllimə hörmət və ehtiramla yanaşmış, onların maddi vəziyyətinin, rifah halının yaxşılaşdırılması qayğısına qalmışdır. O, deyirdi: "Hər birimizdə müəllimin hərarətli qəlbinin bir zərrəciyi vardır. Məhz müəllim doğma yurdumuzu sevməyi, hamının rifahı naminə vicdanla işləməyi müdrikliklə və səbirlə bizə öyrətmiş və öyrədir".
Tədbir İnstitutda çay süfrəsi ilə davam etmişdir.Tədbir zamanı AMEA-nın müxbir üzvü, professor İbrahim Əzizov, b.e.d. Yaşar Feyziyev, b.ü.f.d. Samirə Rüstəmova, təhsil şöbəsinin baş mütəxəssisi Qənfilə Bayramova və magistrlar öz ürək sözlərini söyləmiş və müəllimləri təbrik etmişlər.

An event dedicated to the “Teachers’day” was held at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies + Photo Oct 04, 2019 | 14:37 / Events
On October 4, 2019, an event dedicated to the “Teachers’day” was held at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies. First, the leadership and staff of the institute, visited the Alley of Honor, honored the memory of a prominent public figure, scientist and pedagogue Jalal Aliyev. Vice-president of ANAS, director of IMBB academician Irada Huseynova shared her memories about Jalal Aliyev and she emphasized that along with being a serious and demanding teacher,  he was caring and sincere to his students.
Teaching is one of the most difficult, but also the most honorable and most respected professions in the world. As a result of teacher labor, society is established, educated, broad-minded and exemplary people are raised. And these people improve society. The people who are actively involved in strengthening the independence of our state are the accomplishments of teacher labor. Our national leader Haydar Aliyev always appreciated the work of the teacher and said good words about the teachers. He remembered his teachers with gratitude and spoke enthusiastically about their labor.
The event continued with a tea table at the institute. During the event correspondent member of ANAS professor Ibrahim Azizov, doctor of biological sciences Yashar Feyziyev, Head of Education Department Ph.D. in biology Samira Rustamova, senior specialist Ganfila Bayramova and master students congratulated all the teachers.