İnstitutun aparııcı elmi işçisi, b.ü.f.d., dosent Səadət Xudaverdiyeva Lənkəran Dövlət Universitetində ezamiyyətdə olub + Foto Okt 23, 2019 | 09:21 / Ezamiyyətlər
21.10.2019-cu il tarixində institutun aparıcı elmi işçisi, b.ü.f.d., dosent Səadət R.Xudaverdiyeva AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutu ilə Lənkəran Dövlət Universiteti arasında imzalanmış Əməkdaşlıq haqqında Müqavilə çərçivəsində Lənkəran Dövlət Universitetinə səfər etmişdir. O, Universitetin 4-cü kurs tələbələrinə “Genomun quruluşu, DNT-nin strukturu, replikasiya, transkripsiya və translyasiya mexanizmləri” mövzusunda mühazirə oxumuşdur. S.R.Xudaverdiyeva həmçinin universitetin Biologiya Kafedrasının növbəti elmi seminarında məruzələr dinləmiş və müzakirələrdə iştirak etmişdir.

Ведущий научный сотрудник института Саадат Худавердиева совершила командировку в Ленкоранский Государственный Университет + Фото Окт 23, 2019 | 09:21 / Командировки
21 октября 2019-го года ведущий научный сотрудник института, доктор философии по биологии Саадат Худавердиева совершила поездку в Ленкоранский Государственный Университет в рамках Соглашения о Сотрудничестве, подписанного между Институтом Молекулярной Биологии и Биотехнологий НАНА и Ленкоранским Государственным Университетом. Она прочла лекцию на тему «Строение генома, структура, механизмы репликации, транскрипции и трансляции ДНК» студентам 4-го курса университета. С.Худавердиева также выслушала доклады на очередном научном семинаре Кафедры Биологии университета и приняла участие в их обсуждении.