İnstitutun aparııcı elmi işçisi, b.ü.f.d., dosent Səadət Xudaverdiyeva Lənkəran Dövlət Universitetində ezamiyyətdə olub + Foto Okt 23, 2019 | 09:21 / Ezamiyyətlər
21.10.2019-cu il tarixində institutun aparıcı elmi işçisi, b.ü.f.d., dosent Səadət R.Xudaverdiyeva AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutu ilə Lənkəran Dövlət Universiteti arasında imzalanmış Əməkdaşlıq haqqında Müqavilə çərçivəsində Lənkəran Dövlət Universitetinə səfər etmişdir. O, Universitetin 4-cü kurs tələbələrinə “Genomun quruluşu, DNT-nin strukturu, replikasiya, transkripsiya və translyasiya mexanizmləri” mövzusunda mühazirə oxumuşdur. S.R.Xudaverdiyeva həmçinin universitetin Biologiya Kafedrasının növbəti elmi seminarında məruzələr dinləmiş və müzakirələrdə iştirak etmişdir.

Leading research fellow of the institute, Ph.D., associate professor Saadet Khudaverdiyeva was on a scientific trip at Lankaran State University + Photo Oct 23, 2019 | 09:21 / Scientific mission
On 21 October 2019, the leading research fellow of the institute, Ph.D. in biology, Associate Professor Saadat R. Khudaverdiyeva visited Lankaran State University in the framework of the Cooperation Agreement signed between the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of ANAS and Lankaran State University. She gave lectures to 4th-year students of the university on “Genome Structure, DNA structure, replication, transcription and translation mechanisms”. S.R.Khudaverdiyeva also listened to and participated in discussions at the next scientific seminar of the university's Biology Department.