R.Ə.Mehdiyevin Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının prezidenti vəzifəsinə təsdiq edilməsi haqqında Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Sərəncamı Okt 24, 2019 | 08:32 / Rəsmi sənədlər
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2014-cü il 11 dekabr tarixli 386 nömrəli Fərmanı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Nizamnaməsi”nin 9.2-ci bəndinə uyğun olaraq qərara alıram:
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının ümumi yığıncağında Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının prezidenti seçilmiş Ramiz Ənvər oğlu Mehdiyev bu vəzifəyə təsdiq edilsin.

Распоряжение Президента Азербайджанской Республики oб утверждении Р.Э.Мехтиева на должность президента Национальной Академии Наук Азербайджана Окт 24, 2019 | 08:32 / Официальные документы
Руководствуясь пунктом 32 статьи 109 Конституции Азербайджанской Республики, в соответствии с пунктом 9.2 «Устава Национальной Академии Наук Азербайджана», утвержденного Указом Президента Азербайджанской Республики от 11 декабря 2014 года номер 386 постановляю:
Утвердить президентом Национальной Академии Наук Азербайджана Рамиза Энвер оглу Мехтиева, избранного на эту должность на общем собрании Национальной Академии Наук Азербайджана.