İnstitutunun kiçik elmi işçisi Bayramova Nərgiz Azərbaycan Dövlət Aqrar Universitetində keçirilən elmi-praktik konfransda iştirak edib + Foto Okt 30, 2019 | 10:45 / Konfranslar, iclaslar
29 Oktyabr 2019-cu il tarixində Azərbaycan Dövlət Aqrar Universitetində (ADAU) “Azərbaycanda ekoloji təmiz kənd təsərrüfatının inkişafı” mövzusunda elmi-praktik konfrans keçirilib.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin əməkdaşları, Milli Məclisin deputatları, ali təhsil və elmi-təqdqiqat müəssisələrinin nümayəndələri, xarici ölkə alimləri, Ekoloji Təmiz Məhsul İstehsalçıları və İxracatçıları İctimai Birliyinin nümayəndələri iştirak etmişlər.
Konfransın məqsədi Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2016-cı il 6 dekabr tarixli Fərmanı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasında kənd təsərrüfatı məhsullarının istehsalına və emalına dair Strateji Yol Xəritəsi”ndə Ekoloji təmiz kənd təsərrüfatı istehsalının inkişaf etdirilməsi prioritetindən irəli gələn vəzifələrin müzakirəsi, aqrar sahənin davamlı inkişaf üsulu kimi ekoloji təmiz kənd təsərrüfatının sosial, ekoloji və iqtisadi problemlərin həll edilməsində rolunun qiymətləndirilməsi, sahənin inkişafı üçün elmi cəhətdən əsaslandırılmış təkliflərin verilməsindən ibarət olmuşdur.
Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Bioadaptasiya laboratoriyasının kiçik elmi işçisi Bayramova Nərgiz konfransda iştirak etmişdir. Konfrans iştirakçıları universitetin maddi-texniki bazası, mərkəzləri, laboratoriyaları, tikilməkdə olan tədis binaları, tədris-təcrübə təsərrüfatı ilə tanış olmuşlar.

Младший научный сотрудник института Наргиз Байрамова приняла участие в научно-практической конференции + Фото Окт 30, 2019 | 10:45 / Конференции, встречи
29 октября 2019-го года в Азербайджанском Государственном Аграрном Университете (АГAУ) прошла научно-практическая конференция на тему «Развитие в Азербайджане экологически чистого сельского хозяйства». В мероприятии приняли участие сотрудники Министерства Сельского Хозяйства, депутаты Милли Меджлиса Республики Азербайджан, представители ВУЗов и научно-исследовательских институтов, ученые из зарубежья, представители  Общественного Объединения Производителей и Экспортеров Экологически Чистых Продуктов.
Целью конференции было обсуждение шагов, необходимых для развития экологически чистого сельского хозяйства, на приоритеты которого указано в Приказе Президента Азербайджана от 6 декабря 2016-го года «Стратегическая Дорожная Карта по Производству и Обработке Сельскохозяйственных Продуктов в Республике Азербайджан», оценки роли экологически чистого сельского хозяйства как способа поступательного развития аграрной области в решении социальных, экологических и экономических проблем, обоснованных с научной точки зрения предложений для развития отрасли. В работе конференции приняла участие младший научный сотрудник лаборатории Биоадаптации Института Молекулярной Биологии и Биотехнологий НАНА Байрамова Наргиз. Участники конференции ознакомились с материально-технической базой, центрами, лабораториями, строящимися учебными корпусами, а также с учебно-опытным хозяйством университета.