İnstitutunun kiçik elmi işçisi Bayramova Nərgiz Azərbaycan Dövlət Aqrar Universitetində keçirilən elmi-praktik konfransda iştirak edib + Foto Okt 30, 2019 | 10:45 / Konfranslar, iclaslar
29 Oktyabr 2019-cu il tarixində Azərbaycan Dövlət Aqrar Universitetində (ADAU) “Azərbaycanda ekoloji təmiz kənd təsərrüfatının inkişafı” mövzusunda elmi-praktik konfrans keçirilib.
Tədbirdə Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı Nazirliyinin əməkdaşları, Milli Məclisin deputatları, ali təhsil və elmi-təqdqiqat müəssisələrinin nümayəndələri, xarici ölkə alimləri, Ekoloji Təmiz Məhsul İstehsalçıları və İxracatçıları İctimai Birliyinin nümayəndələri iştirak etmişlər.
Konfransın məqsədi Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2016-cı il 6 dekabr tarixli Fərmanı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasında kənd təsərrüfatı məhsullarının istehsalına və emalına dair Strateji Yol Xəritəsi”ndə Ekoloji təmiz kənd təsərrüfatı istehsalının inkişaf etdirilməsi prioritetindən irəli gələn vəzifələrin müzakirəsi, aqrar sahənin davamlı inkişaf üsulu kimi ekoloji təmiz kənd təsərrüfatının sosial, ekoloji və iqtisadi problemlərin həll edilməsində rolunun qiymətləndirilməsi, sahənin inkişafı üçün elmi cəhətdən əsaslandırılmış təkliflərin verilməsindən ibarət olmuşdur.
Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Bioadaptasiya laboratoriyasının kiçik elmi işçisi Bayramova Nərgiz konfransda iştirak etmişdir. Konfrans iştirakçıları universitetin maddi-texniki bazası, mərkəzləri, laboratoriyaları, tikilməkdə olan tədis binaları, tədris-təcrübə təsərrüfatı ilə tanış olmuşlar.

Junior research fellow of the institute participated in the scientific-practical conference held at the Azerbaijan State Agrarian University + Photo Oct 30, 2019 | 10:45 / Conferences, assemblies
On October 29, 2019, a scientific-practical conference on “Development of environmentally friendly agriculture in Azerbaijan” was held at the Azerbaijan State Agrarian University.
The event was attended by employees of the Ministry of Agriculture of the Republic of Azerbaijan, deputies of the National Council, representatives of higher education and research institutions, foreign scientists, representatives of the Public Union of Environmental Friendly Product Producers and Exporters.
The purpose of the conference was to discuss the tasks that come from the development of environmentally friendly agricultural production in the “Strategic Roadmap for the Production and Processing of Agricultural Products in the Republic of Azerbaijan” approved by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan dated December 6, 2016; evaluation of the role of environmentally friendly agriculture in addressing social, environmental and economic problems as a way of sustainable development of the agricultural sector; providing scientifically sound proposals for the development of the industry.
Junior research fellow of IMBB Nargiz Bayramova participated in the conference. The participants of the conference got acquainted with the material-technical base of the university, its centers, laboratories, educational buildings under construction, teaching and practice farm.