Fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktorluq imtahanlarının qəbulu ilə bağlı qış imtahan sessiyasına başlanılıb + Foto Dek 11, 2019 | 11:05 / İmtahanlar
AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktorluq imtahanlarının qəbulu ilə bağlı qış imtahan sessiyasına başlanılıb. 10 dekabr tarixində “Biokimya” ixtisası üzrə dissertant Nahidə Əliyeva, “Bitki fiziologiyası” ixtisasları üzrə  doktorant Nərgiz Bayramova və dissertant Lalə Aydınlı imtahanda iştirak ediblər.
Hər bir ixtisas üzrə institutda imtahan komissiyaları yaradılıb. “Biokimya” ixtisası üzrə komissiyanın sədri professor Səftər Süleymanov, üzvləri -  biologiya üzrə elmlər doktorları Şahniyar Bayramov, Həsən Babayev, biologiya üzrə fəlsəfə doktorları, dosentlər Durna Əliyeva və Ulduzə Qurbanovadır. “Bitki fiziologiyası” ixtisası üzrə komissiyanın sədri AMEA-nın müxbir üzvi, professor İbrahim Əzizov, üzvləri -  biologiya üzrə elmlər doktorları Yaşar Feyziyev, Tofiq Allahverdiyev, biologiya üzrə fəlsəfə doktorları, dosentlər Sədaqət Əsədova və Mahirə Məmmədovadır.

Началась зимняя экзаменационная сессия в докторантуре по подготовке докторов философии + Фото Дек 11, 2019 | 11:05 / Экзамены
В Институте Молекулярной Биологии и Биотехнологий НАНА началась зимняя экзаменационная сессия в докторантуре по подготовке докторов философии. 10 декабря в экзамене приняли участие: по специальности «Биохимия диссертант Наида Алиева», по специальности «Физиология растений» докторант Наргиз Байрамова и диссертант Лала Айдынлы.
По каждой специальности была создана экзаменационная комиссия. По специальности «Биохимия» председателем экзаменационной комиссии стал профессор Сафтар Сулейманов, а членами – доктора биологических наук Шахнияр Байрамов и Гасан Бабабев, доктора философии по биологии доценты Дурна Алиева и Улдуза Гурбанова. По специальности «Физиология растений» председателем комиссии был член-корреспондент НАНА, профессор Ибрагим Азизов, а членами – доктора биологических наук Яшар Фейзиев и Тофик Аллахвердиев, доктора философии по биологии доценты Садагат Асадова и Маира Мамедова.