İnstitutun elmi işçisi Rəfiqə Məsməliyeva Böyük Britaniyanın Nottingem şəhərində “CCP4 Study weekend” adlı konfransda iştirak edib + Foto ,Video Yan 19, 2020 | 11:30 / Ezamiyyətlər
Hesablama Struktur Biologiyası laboratoriyasınını elmi işçisi R.Ç. Məsməliyeva 06.01.2020-10.01.2020 tarixlərində Böyük Britaniyanın Nottinqem şəhərində “CCP4 Study weekend” adlı konfransda iştirak edib və “Validation” sessiyası çərçivəsində “Makromolekulyar B faktorun lokal və qlobal analizi” adlı məruzə ilə çıxış edib.  Məruzə uğurla edilib və maraqla qarşılanıb. Məruzə mövzusuna uyğun olaraq Acta Crystallografica D jurnalına məqalə təqdim ediləcəkdir, məruzə videosu bir ay ərzində konfransın YouTube səhifəsinə yerləşdiriləcəkdir.
R.Ç. Məsməliyeva həmçinin kristalloqrafiya və elektron mikroskopiya metodlarının Struktur biologiyasına tətbiqi ilə bağlı ən son yenilikləri əhatə edən məruzələr dinləyib və bu sahədə elmin ən son yenilikləri ilə tanış olub.

Научный сотрудник Института Рафига Масмалиева приняла участие в конференции “CCP4 Study weekend”, проходившей в британском городе Ноттингем + Фото ,Видео Янв 19, 2020 | 11:30 / Командировки
Научный сотрудник лаборатории «Биология Вычислительных Структур» Р.Ч.Масмалиева с 6.01.2010 по 10.01.2020 приняла участие в конференции “CCP4 Study weekend”, проходившей в городе Ноттингем Великобритании и в рамках сессии “Validation” выступила с докладом на тему «Локальный и глобальный анализ макромолекулярного В фактора». Доклад прошел успешно и был встречен с большим интересом. По теме доклада в журнал Acta Crystallografica D будет предоставлена статья, и в течение месяца видеозапись доклада будет находиться на YouTube странице конференции.
Р.Ч.Масмалиева также прослушала все доклады по самым последним достижениям, связанным с применением в структурной биологии методов кристаллографии и электронной микроскопии и познакомилась с новейшими исследованиями в этой области.