İnstitutun elmi işçisi Rəfiqə Məsməliyeva Böyük Britaniyanın Nottingem şəhərində “CCP4 Study weekend” adlı konfransda iştirak edib + Foto ,Video Yan 19, 2020 | 11:30 / Ezamiyyətlər
Hesablama Struktur Biologiyası laboratoriyasınını elmi işçisi R.Ç. Məsməliyeva 06.01.2020-10.01.2020 tarixlərində Böyük Britaniyanın Nottinqem şəhərində “CCP4 Study weekend” adlı konfransda iştirak edib və “Validation” sessiyası çərçivəsində “Makromolekulyar B faktorun lokal və qlobal analizi” adlı məruzə ilə çıxış edib.  Məruzə uğurla edilib və maraqla qarşılanıb. Məruzə mövzusuna uyğun olaraq Acta Crystallografica D jurnalına məqalə təqdim ediləcəkdir, məruzə videosu bir ay ərzində konfransın YouTube səhifəsinə yerləşdiriləcəkdir.
R.Ç. Məsməliyeva həmçinin kristalloqrafiya və elektron mikroskopiya metodlarının Struktur biologiyasına tətbiqi ilə bağlı ən son yenilikləri əhatə edən məruzələr dinləyib və bu sahədə elmin ən son yenilikləri ilə tanış olub.

Scientific research fellow of the institute Rafiga Masmaliyeva participated in the conference “CCPD Study weekend” held in Nottingham, Great Britain + Photo ,Video Jan 19, 2020 | 11:30 / Scientific mission
Scientific research fellow of the laboratory of Computational structural biology R.Masmaliyeva participated in the conference “CCPD Study weekend” held in Nottingham, Great Britain and she gave a report entitled "Local and Global Analysis of Macromolecular B Factor" in the frame of the Validation session in 06.01.2020-10.01.2020. The report was successfully presented and was met with great interest. According to the topic of the report, an article will be submitted to Acta Crystallographica D journal, and the report will be posted on the conference's YouTube channel for a month.
R.Masmaliyeva also listened to the lectures about the application of crystallography and electron microscopy methods to structural biology and got acquainted with the latest innovations in this field.