YAP AMEA Rəyasət Heyəti ilk ərazi təşkilatının iclası keçirilib Yan 23, 2020 | 13:00 / Konfranslar, iclaslar
Yeni Azərbaycan Partiyası (YAP) AMEA Rəyasət Heyəti ilk ərazi təşkilatının iclası keçirilib. Tədbirdə təşkilati məsələlərə baxılıb.
İclasda Elm və təhsil baş idarəsinin rəis müavini, texnika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Hüseyn Hüseynov YAP AMEA Rəyasət Heyəti ilk ərazi təşkilatının sədri, Rəyasət Heyətinin elmi katibi, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Hikmət Quliyev sədr müavini, Humanitar Elmlər Bölməsinin baş mütəxəssisi Əsmər Əliyeva katibi seçiliblər.
Fizika-Riyaziyyat və Texnika Elmləri Bölməsinin baş mütəxəssisi, fizika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Xuraman Əhmədova, Elm və təhsil baş idarəsinin baş mütəxəssisi, riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru Leyla Qədimova, İşlər idarəsinin İcraçı qrupunun baş mütəxəssisi Kamran Mustafayev və İctimaiyyətlə əlaqələr, mətbuat və informasiya şöbəsinin baş mütəxəssisi Samirə Quliyeva isə YAP AMEA Rəyasət Heyəti ilk ərazi təşkilatının üzvü təsdiq olunublar.
Tədbirdə AMEA-nın birinci vitse-prezidenti, akademik İsa Həbibbəyli və AMEA-nın akademik-katibi, müxbir üzv Əminağa Sadıqov da iştirak ediblər.

Состоялось заседание первичной территориальной организации ПЕА Президиума НАНА Янв 23, 2020 | 13:00 / Конференции, встречи
Состоялось заседание первичной территориальной организации партии «Ени Азербайджан» (ПЕА) Президиума НАНА. На мероприятии были рассмотрены организационные вопросы.
На заседании заместитель начальника Главного управления науки и образования, доктор философии по технике Гусейн Гусейнов был избран председателем первичной территориальной организации ПЕА Президиума НАНА, ученый секретарь Президиума доктор философии по философии, доцент Хикмат Гулиев – заместителем председателя, главный специалист Отделения гуманитарных наук Эсмер Алиева – секретарем.
Главный специалист Отделения физико-математических и технических наук, доктор философии по физике Хураман Ахмедова, главный специалист Главного управления науки и образования, доктор философии по математике Лейла Гадимова, главный специалист Исполнительной группы Управления делами Камран Мустафаев, главный специалист Отдела по связям с общественностью, печати и информации Самира Гулиева были избраны членами первичной  территориальной организации партии «Ени Азербайджан» Президиума НАНА.
В мероприятии также приняли участие первый вице-президент НАНА, академик Иса Габиббейли и академик-секретарь НАНА, член-корреспондент Аминага Садыгов.