YAP AMEA Rəyasət Heyəti ilk ərazi təşkilatının iclası keçirilib Yan 23, 2020 | 13:00 / Konfranslar, iclaslar
Yeni Azərbaycan Partiyası (YAP) AMEA Rəyasət Heyəti ilk ərazi təşkilatının iclası keçirilib. Tədbirdə təşkilati məsələlərə baxılıb.
İclasda Elm və təhsil baş idarəsinin rəis müavini, texnika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Hüseyn Hüseynov YAP AMEA Rəyasət Heyəti ilk ərazi təşkilatının sədri, Rəyasət Heyətinin elmi katibi, filologiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Hikmət Quliyev sədr müavini, Humanitar Elmlər Bölməsinin baş mütəxəssisi Əsmər Əliyeva katibi seçiliblər.
Fizika-Riyaziyyat və Texnika Elmləri Bölməsinin baş mütəxəssisi, fizika üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Xuraman Əhmədova, Elm və təhsil baş idarəsinin baş mütəxəssisi, riyaziyyat üzrə fəlsəfə doktoru Leyla Qədimova, İşlər idarəsinin İcraçı qrupunun baş mütəxəssisi Kamran Mustafayev və İctimaiyyətlə əlaqələr, mətbuat və informasiya şöbəsinin baş mütəxəssisi Samirə Quliyeva isə YAP AMEA Rəyasət Heyəti ilk ərazi təşkilatının üzvü təsdiq olunublar.
Tədbirdə AMEA-nın birinci vitse-prezidenti, akademik İsa Həbibbəyli və AMEA-nın akademik-katibi, müxbir üzv Əminağa Sadıqov da iştirak ediblər.

Meeting of the first territorial organization of the Presidium of ANAS was held Jan 23, 2020 | 13:00 / Conferences, assemblies
The meeting of the first territorial organization of the Presidium of ANAS was held. Organizational issues were considered at the event.
At the meeting, Deputy Chief of the Head Office of Science and Education, PhD in technical sciences Huseyn Huseynov was elected the chairman of the First Territorial Organization of the Presidium of ANAS, scientific secretary of the Presidium PhD in Philology Assoc. Prof. Associate Professor Hikmat Guliyev - deputy chairman, while chief specialist of the Division of Humanities Asmar Aliyeva – secretary.
Chief Specialist of the Division of Physical-Mathematical and Technical Sciences, PhD in Physics Assoc. Prof. Khuraman Ahmadova, chief specialist of the Head Office of Science and Education, PhD in Mathematics Leyla Gadimova, chief specialist of Executive Group of the Office of Affairs and Public Relations chief specialist Samira Guliyeva has been approved as a member of the First Territorial Organization of the Presidium of ANAS.
The event was also attended by the first vice-president of ANAS academician Isa Habibbayli and corresponding member of ANAS Aminagha Sadigov.