Ölkəmizdə koronavirusun lokallaşdırılması üçün kompleks tədbirlər görülür Mart 19, 2020 | 15:00 / Mühüm hadisələr
Respublikanın bütün səhiyyə müəssisələri koronavirusa qarşı səfərbər edilib və pandemiyanın lokallaşdırılması üçün dövlətimiz tərəfindən qabaqlayıcı kompleks tədbirlər həyata keçirilir.
Bu barədə Milli Məclisin plenar iclasında Səhiyyə Komitəsinin sədri, akademik Əhliman Əmiraslanov deyib. Bildirib ki, Prezident İlham Əliyevin tapşırığı ilə yeni avadanlıqlar, qoruyucu tibbi ləvazimatlar ölkəmizə gətirilib və bu proses hazırda davam edir.
Akademik Ə.Əmiraslanov xarici ölkələrdə təhsil alıb çalışan mütəxəssislərin Azərbaycana gətirilməsi sahəsində də işlərin görüldüyünü söyləyib, həmçinin Ümumdünya Səhiyyə Təşkilatı ilə sıx əlaqədə olduqlarını vurğulayıb.
Bundan əlavə, o, insanları məsuliyyətli olmağa, gigiyenik qaydalara və sosial izolyasiya tədbirlərinə əməl etməyə çağırıb.

Comprehensive measures are being taken in our country to localize the coronavirus Mar 19, 2020 | 15:00 / Important events
All health care facilities in the country have been mobilized against the coronavirus, and the state is taking comprehensive preventive measures to localize the pandemic.
The statement came from chairman of the Health Committee, academician Ahliman Amiraslanov. He said that new equipment and protective medical supplies were brought to our country on the instructions of President Ilham Aliyev, and this process is underway.
Academician A. Amiraslanov said that work was being done to bring specialists studying and working abroad to Azerbaijan, and stressed that they were in close contact with the World Health Organization.