AMEA-da Azərbaycançılıq Elmi-İdeoloji Mərkəzi yaradılıb May 09, 2020 | 12:46 / Mühüm hadisələr
AMEA Rəyasət Heyətinin mayın 8-də baş tutan onlayn iclasında akademiyada Azərbaycançılıq Elmi-İdeoloji Mərkəzinin yaradılması barədə qərar qəbul edilib.
İctimai əsaslarla fəaliyyət göstərəcək mərkəz Azərbaycan xalqının çoxəsrlik milli dövlətçilik ənənələrini, azərbaycançılıq ideyasının formalaşma və inkişaf proseslərini tədqiq və təbliğ etmək məqsədilə yaradılıb.
Azərbaycançılıq Elmi-İdeoloji Mərkəzinin rəhbəri AMEA-nın prezidenti,akademik Ramiz Mehdiyev, müavini isə AMEA-nın birinci vitse-prezidenti, akademik İsa Həbibbəyli seçilib.

It was decided to establish Azerbaijan Scientific-Ideological Center at the academy during the online meeting of the Presidium of ANAS held on May 8.
The center, which will operate on a public basis, was established to study and promote the centuries-old traditions of national statehood of the Azerbaijani people, the formation and development of the national idea.
President of ANAS, academician Ramiz Mehdiyev was elected head of the Azerbaijan Scientific-Ideological Center, and first vice-president of ANAS, academician Isa Habibbayli was elected deputy.