AMEA-da Azərbaycançılıq Elmi-İdeoloji Mərkəzi yaradılıb May 09, 2020 | 12:46 / Mühüm hadisələr
AMEA Rəyasət Heyətinin mayın 8-də baş tutan onlayn iclasında akademiyada Azərbaycançılıq Elmi-İdeoloji Mərkəzinin yaradılması barədə qərar qəbul edilib.
İctimai əsaslarla fəaliyyət göstərəcək mərkəz Azərbaycan xalqının çoxəsrlik milli dövlətçilik ənənələrini, azərbaycançılıq ideyasının formalaşma və inkişaf proseslərini tədqiq və təbliğ etmək məqsədilə yaradılıb.
Azərbaycançılıq Elmi-İdeoloji Mərkəzinin rəhbəri AMEA-nın prezidenti,akademik Ramiz Mehdiyev, müavini isə AMEA-nın birinci vitse-prezidenti, akademik İsa Həbibbəyli seçilib.

В НАНА создан Научно-идеологический центр азербайджанства Мая 09, 2020 | 12:46 / Важные события
На онлайн-заседании Президиума НАНА, которое состоялось 8 мая, было принято постановление о создании в академии Научно-идеологического центра азербайджанства.
Центр, который будет функционировать на общественных началах, был создан для изучения и пропаганды многовековых традиций национальной государственности азербайджанского народа, процессов формирования и развития идеи азербайджанства.
Руководителем Научно-идеологического центра азербайджанства был избран президент НАНА, академик Рамиз Мехтиев, заместителем председателя – первый вице-президент НАНА, академик Иса Габиббейли.