“Elm haqqında” Azərbaycan Respublikasının 2016-cı il 14 iyun tarixli Qanununun tətbiqi barədə” AR Prezidentinin 2016-cı il 9 avqust tarixli Fərmanında dəyişiklik edilməsi haqqında AR Prezidentinin Fərmanı May 18, 2020 | 12:50 / Rəsmi sənədlər
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq, “Elm haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişiklik edilməsi barədə” Azərbaycan Respublikasının 2020-ci il 24 aprel tarixli 57-VIQD nömrəli Qanununun icrası ilə əlaqədar qərara alıram:
1. “Elm haqqında” Azərbaycan Respublikasının 2016-cı il 14 iyun tarixli 271-VQ nömrəli Qanununun tətbiqi barədə” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2016-cı il 9 avqust tarixli 1009 nömrəli Fərmanının (Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2016, № 8, maddə 1370; 2017, № 11, maddə 2028; 2019, № 7, maddə 1231) 2.3-cü bəndində “və ikinci cümlələrində” sözləri “cümləsində” sözü ilə əvəz edilsin.

Указ Президента Азербайджанской Республики о внесении изменений в Указ Президента Азербайджанской Республики от 9 августа 2016 года «О применении Закона Азербайджанской Республики «О науке» от 14 июня 2016 года» Мая 18, 2020 | 12:50 / Официальные документы
Руководствуясь пунктом 32 статьи 109 Конституции Азербайджанской Республики, в связи с осуществлением Закона Азербайджанской Республики «О внесении изменений в Закон Азербайджанской Республики «О науке» от 24 апреля 2020 года № 57-VIQD, постановляю:
1. В пункте 2.3 Указа Президента Азербайджанской Республики «О применении Закона Азербайджанской Республики «О науке» от 14 июня 2016 года № 271-VQ» от 9 августа 2016 года № 1009 (Собрание законодательства Азербайджанской Республики, 2016, № 8, статья 1370; 2017, № 11, статья 2028; 2019, № 7, статья 1231) слова «и во втором предложениях» заменить словом «в предложении».