“Elm haqqında” Azərbaycan Respublikasının 2016-cı il 14 iyun tarixli Qanununun tətbiqi barədə” AR Prezidentinin 2016-cı il 9 avqust tarixli Fərmanında dəyişiklik edilməsi haqqında AR Prezidentinin Fərmanı May 18, 2020 | 12:50 / Rəsmi sənədlər
Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq, “Elm haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununda dəyişiklik edilməsi barədə” Azərbaycan Respublikasının 2020-ci il 24 aprel tarixli 57-VIQD nömrəli Qanununun icrası ilə əlaqədar qərara alıram:
1. “Elm haqqında” Azərbaycan Respublikasının 2016-cı il 14 iyun tarixli 271-VQ nömrəli Qanununun tətbiqi barədə” Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2016-cı il 9 avqust tarixli 1009 nömrəli Fərmanının (Azərbaycan Respublikasının Qanunvericilik Toplusu, 2016, № 8, maddə 1370; 2017, № 11, maddə 2028; 2019, № 7, maddə 1231) 2.3-cü bəndində “və ikinci cümlələrində” sözləri “cümləsində” sözü ilə əvəz edilsin.

Decree of the President of the Republic of Azerbaijan on Amendments to the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan dated August 9, 2016 “On Application of the Law of the Republic of Azerbaijan dated June 14, 2016“ On Science ” May 18, 2020 | 12:50 / Official documents
Guided by paragraph 32 of Article 109 of the Constitution of the Republic of Azerbaijan, in connection with the implementation of the Law of the Republic of Azerbaijan "On Amendments to the Law of the Republic of Azerbaijan “On Science” dated April 24, 2020 No. 57-VIQD I decree:
1. Decree of the President of the Republic of Azerbaijan No. 1009 of August 9, 2016 “On application of the Law of the Republic of Azerbaijan No. 271-VQ of June 14, 2016“ On Science ”(Collection of Legislation of the Republic of Azerbaijan, 2016, № 8, Article 1370; 2017, № 11, Article 2028; 2019, № 7, Article 1231) in paragraph 2.3 the words “and second sentences” shall be replaced with the word “in sentence”.
2. The Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan to solve the issues stemming from this Decree.