MBBİ-də magistrantların dissertasiya işlərinin ilkin müzakirəsi Zoom platforması üzərində həyata keçirilib + Foto May 24, 2020 | 10:31 / Mühüm hadisələr
23 may 2020-ci il tarixində AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda elmi-tədqiqat işlərini başa çatdırmış II kurs magistrantların  dissertasiya işlərinin ilkin müzakirəsi onlayn olaraq Zoom platforması üzərində həyata keçirilib. “Molekulyar biologiya” ixtisası Azərbaycan bölməsi üzrə 3, rus bölməsi üzrə 1, “Biokimya” ixtisası üzrə 2, “Biotexnologiya” ixtisası üzrə 1 nəfər magistrantın dissertasiya işləri  geniş müzakirə edilib və ilkin qiymətləndirilmə aparılıb. Magistrantların dissertasiya işləri Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi tərəfindən magistr dissertasiyalarına qoyulan tələblərə tam cavab verdiyi üçün əsas müdafiəyə buraxılmaları tövsiyyə edilib.

Preliminary discussion of master students' dissertations was held on the Zoom platform + Photo May 24, 2020 | 10:31 / Important events
On May 23, 2020, preliminary discussion of dissertations of master students who have completed their research at IMBB was held on the Zoom platform. The dissertations of 3 masters in the specialty "Molecular Biology" on the Azerbaijani section, 1 on the Russian section, 2 on the specialty "Biochemistry", and 1 on the specialty "Biotechnology" were widely discussed and preliminary assessment was conducted. It was recommended that the masters’ dissertations be released to the main defense because they fully meet the requirements for masters’ dissertations by the Ministry of Education of the Republic of Azerbaijan.