MBBİ-də magistrantların dissertasiya işlərinin ilkin müzakirəsi Zoom platforması üzərində həyata keçirilib + Foto May 24, 2020 | 10:31 / Mühüm hadisələr
23 may 2020-ci il tarixində AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda elmi-tədqiqat işlərini başa çatdırmış II kurs magistrantların  dissertasiya işlərinin ilkin müzakirəsi onlayn olaraq Zoom platforması üzərində həyata keçirilib. “Molekulyar biologiya” ixtisası Azərbaycan bölməsi üzrə 3, rus bölməsi üzrə 1, “Biokimya” ixtisası üzrə 2, “Biotexnologiya” ixtisası üzrə 1 nəfər magistrantın dissertasiya işləri  geniş müzakirə edilib və ilkin qiymətləndirilmə aparılıb. Magistrantların dissertasiya işləri Azərbaycan Respublikası Təhsil Nazirliyi tərəfindən magistr dissertasiyalarına qoyulan tələblərə tam cavab verdiyi üçün əsas müdafiəyə buraxılmaları tövsiyyə edilib.

Прошло предварительное обсуждение диссертационных работ магистрантов с помощью компьютерной платформы Zoom + Фото Мая 24, 2020 | 10:31 / Важные события
23 мая 2020-го года в Институте Молекулярной Биологии и Биотехнологий НАНА с помощью платформы Zoom онлайн состоялось предварительное обсуждение диссертационных работ магистрантов II курса, завершивших свои научно-исследовательские работы. Широко обсуждались и получили предварительную оценку диссертационные работы по следующим специальностям: по специальности «Молекулярная биология» - 3 работы магистрантов азербайджанского отделения и 1 работа магистранта русского отделения, по специальности «Биохимия» - 2 работы, а по специальности «Биотехнология» - 1 работа. Диссертационные работы магистрантов полностью отвечают всем требованиям, предъявляемым Министерством Образования Азербайджанской Республики к магистерским диссертационным работам, и рекомендованы к допуску к основной защите.