2020-ci il üçün Azərbaycan Respublikasının elm sahəsində Dövlət Mükafatının verilməsi haqqında AR Prezidentinin Sərəncamı May 24, 2020 | 13:20 / Rəsmi sənədlər
Azərbaycan Respublikasının Elm, texnika, memarlıq, mədəniyyət və ədəbiyyat üzrə Dövlət Mükafatları Komissiyasının təklifinə əsasən və Azərbaycan Respublikası Konstitusiyasının 109-cu maddəsinin 32-ci bəndini rəhbər tutaraq qərara alıram:
2020-ci il üçün elm sahəsində Azərbaycan Respublikasının Dövlət Mükafatı “Materiyanın yeni kvant halı – antiferromaqnit topoloji izolyator: dizayn, əsas elektron xassələri və tətbiq perspektivləri” mövzusunda elmi məqalələr toplusuna görə aşağıdakı şəxslərə verilsin:

Распоряжение Президента Азербайджанской Республики О предоставлении Государственной премии Азербайджанской Республики в области науки за 2020 год Мая 24, 2020 | 13:20 / Официальные документы
На основании предложения Комиссии Азербайджанской Республики по государственным премиям в области науки, техники, архитектуры, культуры и литературы и руководствуясь пунктом 32 статьи 109 Конституции Азербайджанской Республики, постановляю:
Предоставить Государственную премию Азербайджанской Республики в области науки за 2020 год за сборник научных статей на тему «Новое квантовое состояние материи - антиферромагнитный топологический изолятор: дизайн, основные электронные характеристики и перспективы применения» следующим лицам: