“Magistr” jurnalının 4-cü nömrəsi nəşr olunub İyn 09, 2020 | 14:16 / Nəşrlər
Jurnalın bu nömrəsində 2020/2021-ci tədris ili üçün Azərbaycan Respublikasının ali təhsil müəssisələrinin və AMEA-nın magistraturalarına qəbul üçün ixtisaslaşma seçimi haqqında elan dərc edilib.
Bu nömrədə, həmçinin “Bakalavrın elektron әrizәsi”ndә ixtisaslaşmaların seçimi və təsdiqi üçün təlimat, elektron ərizə formasının nümunəsi, müsabiqə şərtləri, ali təhsil müəssisələrinin və AMEA-nın magistraturalarına qəbul aparılan ixtisaslaşmalar üzrə ümumi qəbul planı və dövlət sifarişi ilə qəbulun proqnozu təqdim olunub.
Bakalavrların nəzərinə çatdırılır ki, həm Azərbaycan, həm də rus bölməsi üzrə qəbul elanı və qəbul planı bir jurnalda – Azərbaycan dilində dərc edilib.

Вышел 4-й номер журнала "Магистр" Июн 09, 2020 | 14:16 / Публикации
В этом номере журнала опубликовано объявление о выборе специальности для поступления в магистратуры высших учебных заведений Азербайджанской Республики и НАНА на 2020/2021 учебный год.
В новом выпуске также содержатся инструкции по выбору и утверждению специализаций в «Электронной заявке бакалавра», образец электронной формы заявки, условия конкурса, общий план приема по специальностям, по которым проводится прием в магистратуры высших учебных заведений и НАНА, а также прогноз поступления на основе государственного заказа.
К сведению бакалавров - объявление о приеме и план приёма в азербайджанский и русский секторы были опубликованы в одном журнале - на азербайджанском языке.