“Magistr” jurnalının 4-cü nömrəsi nəşr olunub İyn 09, 2020 | 14:16 / Nəşrlər
Jurnalın bu nömrəsində 2020/2021-ci tədris ili üçün Azərbaycan Respublikasının ali təhsil müəssisələrinin və AMEA-nın magistraturalarına qəbul üçün ixtisaslaşma seçimi haqqında elan dərc edilib.
Bu nömrədə, həmçinin “Bakalavrın elektron әrizәsi”ndә ixtisaslaşmaların seçimi və təsdiqi üçün təlimat, elektron ərizə formasının nümunəsi, müsabiqə şərtləri, ali təhsil müəssisələrinin və AMEA-nın magistraturalarına qəbul aparılan ixtisaslaşmalar üzrə ümumi qəbul planı və dövlət sifarişi ilə qəbulun proqnozu təqdim olunub.
Bakalavrların nəzərinə çatdırılır ki, həm Azərbaycan, həm də rus bölməsi üzrə qəbul elanı və qəbul planı bir jurnalda – Azərbaycan dilində dərc edilib.

The 4th issue of Master’s journal Jun 09, 2020 | 14:16 / Publications
This issue of the journal published an announcement on the choice of specialty for admission to the Master’s of higher educational institutions of the Republic of Azerbaijan and ANAS for the academic year 2020/2021.
The new issue also contains instructions on the selection and approval of specializations in the "Electronic Bachelor's Application", a sample electronic application form, the conditions of the competition, a general admission plan for the specialties for which admission to the Master’s of higher educational institutions and ANAS is carried out, as well as an admission forecast based on state order.
For bachelors, the announcement of admission and the plan for admission to the Azerbaijani and Russian sectors were published in one journal - in the Azerbaijani language.