Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun əməkdaşları “Kimya və Kimya mühəndisliyində dayanıqlı inkişaf” mövzusunda Tələbə və Gənc Tədqiqatçıların I Beynəlxalq Elmi Konfransında iştirak ediblər + Foto İyn 11, 2020 | 16:08 / Konfranslar, iclaslar
Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun əməkdaşları 8-11 iyun 2020-ci il tarixində Bakı Ali Neft Məktəbinin təşkilatçılığı ilə keçirilən “Kimya və Kimya mühəndisliyində dayanıqlı inkişaf” mövzusunda Tələbə və Gənc Tədqiqatçıların I Beynəlxalq Elmi Konfransında iştirak ediblər. Onlayn konfransda İnstitutun Bioadaptasiya laboratoriyasının elmi işçiləri Lalə Aydınlı və Turanə İsgəndərova,  kiçik elmi işçisi Səidə Zülfüqarova, Genomun quruluşu və ekspressiyası laboratoriyasının böyük elmi işçisi Ülkər İbrahimova, Hüceyrənin membran sistemləri laboratoriyasının elmi işçisi Nahidə Əliyeva, Fotobioenergetika laboratoriyasının kiçik elmi işçisi Elgül Qafarova, institutun 2-ci kurs magistrantları Firuzə Rzayeva, Nuranə Qurbanova çıxış ediblər. Gənc tədqiqatçıların çıxışları konfrans iştirakçıları tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb.

Сотрудники Института Молекулярной Биологии и Биотехнологий приняли участие в I Международной Научной Конференции Студентов и Молодых Исследователей на тему «Устойчивое Развитие в Химии и Химической Инженерии» + Фото Июн 11, 2020 | 16:08 / Конференции, встречи
Сотрудники Института Молекулярной Биологии и Биотехнологий приняли участие в проходившей 8-11 июня при организации Бакинской Высшей Нефтяной Школы I Международной Научной Конференции Студентов и Молодых Исследователей под названием « Устойчивое развитие в Химии и Химической Инженерии». На онлайн-конференции выступили научные сотрудники лаборатории Биоадаптации Лала Айдынлы и Турана Искендерова, и младший научный сотрудник Саида Зульфугарова, старший научный сотрудник лаборатории «Строение и экспрессия генома» Улькар Ибрагимова, научный сотрудник лаборатории «Мембранные системы клетки» Наида Алиева, младший научный сотрудник лаборатории Фотобиоэнергетики Эльгюль Гафарова, а также магистранты 2-го курса института Фируза Рзаева и Нурана Гурбанова. Выступление молодых исследователей было встречено участниками конференции с большим интересом.