Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun əməkdaşları “Kimya və Kimya mühəndisliyində dayanıqlı inkişaf” mövzusunda Tələbə və Gənc Tədqiqatçıların I Beynəlxalq Elmi Konfransında iştirak ediblər + Foto İyn 11, 2020 | 16:08 / Konfranslar, iclaslar
Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun əməkdaşları 8-11 iyun 2020-ci il tarixində Bakı Ali Neft Məktəbinin təşkilatçılığı ilə keçirilən “Kimya və Kimya mühəndisliyində dayanıqlı inkişaf” mövzusunda Tələbə və Gənc Tədqiqatçıların I Beynəlxalq Elmi Konfransında iştirak ediblər. Onlayn konfransda İnstitutun Bioadaptasiya laboratoriyasının elmi işçiləri Lalə Aydınlı və Turanə İsgəndərova,  kiçik elmi işçisi Səidə Zülfüqarova, Genomun quruluşu və ekspressiyası laboratoriyasının böyük elmi işçisi Ülkər İbrahimova, Hüceyrənin membran sistemləri laboratoriyasının elmi işçisi Nahidə Əliyeva, Fotobioenergetika laboratoriyasının kiçik elmi işçisi Elgül Qafarova, institutun 2-ci kurs magistrantları Firuzə Rzayeva, Nuranə Qurbanova çıxış ediblər. Gənc tədqiqatçıların çıxışları konfrans iştirakçıları tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb.

Employees of IMBB participated in the I International Scientific Conference of Students and Young researchers on “Sustainable development in chemistry and chemical engineering" + Photo Jun 11, 2020 | 16:08 / Conferences, assemblies
On June 8-11, 2020 employees of IMBB participated in the I International Scientific Conference of Students and Young researchers on “Sustainable development in chemistry and chemical engineering” organized by Baku Higher Oil School. In the online conference, researchers of Bioadaptation laboratory Lala Aydinli and Turana Isgandarova, junior researcher Saida Zulfugarova, senior researcher of the laboratory of Genome structure and expression, researcher of the laboratory of Cell membrane system Nahida Aliyeva, junior researcher of Fotobioenergetics laboratory Elgul Gafarova, 2nd-year master students Firuze Rzayeva, Nurana Gurbanova made speeches. The speeches of young researches were met by the conference participants with great interest.