Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda AMEA-nın II kurs magistrantlarının “Zoom” platforması üzərində dissertasiya işlərinin müdafiəsi keçirilib + Foto İyn 24, 2020 | 16:25 / Mühüm hadisələr
23.06.2020 - ci il tarixində AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda AMEA-nın II kurs magistrantlarının dissertasiya işlərinin müdafiəsi “Zoom” platforması üzərində distant olaraq keçirilib. Onlayn tədbirdə AMEA-nın vitse-prezidenti, MBBİ-nin direktoru, akademik İradə Hüseynova, AMEA-nın akademik-katibi, AMEA-nın müxbir üzvü, professor Əminağa Sadıqov, AMEA Rəyasət Heyəti aparatının Elm və təhsil idarəsinin rəisi, iqtisad üzrə fəlsəfə doktoru Fail Kazımov, Magistratura şöbəsinin müdiri, aqrar elmlər üzrə fəlsəfə doktoru Fikrət Feyziyev və aidiyyatı şəxslər iştirak ediblər. Əminağa Sadıqov AMEA-nın magistrantlarının fəaliyyətini yüksək qiymətləndirdiyini qeyd edərək onlara gələcək işlərində nailiyyətlər arzulayıb.
Magistrlik dissertasiyalarının müdafiəsi üzrə İxtisaslaşdırılmış Elmi Şuranın sədri, professor Səftər Süleymanov iştirakçıları salamlayaraq tədbirin gündəliyi barədə məlumat verib. Şuranın elmi katibi MBBİ-nin Təhsil şöbəsinin müdiri, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Samirə Rüstəmova çıxış edərək magistrantlar və onların dissertasiya mövzuları barədə məlumat verib. Müdafiədə MBBİ-nin “Molekulyar biologiya” ixtisası Azərbaycan bölməsi üzrə 3, rus bölməsi üzrə 1, “Biokimya” ixtisası üzrə 2, “Biotexnologiya” ixtisası üzrə 1 və Botanika İnstitutunun “Bitki fiziologiyası” ixtisası üzrə 1 nəfər magistrantı dissertasiya işini müzakirəyə təqdim edib. Hər bir dissertasiya mövzusu ilə bağlı geniş müzakirə aparılıb.
Sonda dissertasiya işləri müvafiq meyarlar üzrə qiymətləndirilib və səsvermə keçirilib. Qiymətləndirmənin nəticələrinə əsasən magistrantlara magistrlik dərəcəsinin verilməsi haqqında qərar qəbul edilib.

The defense of dissertations of the 2nd year master students of IMBB was held on the Zoom platform + Photo Jun 24, 2020 | 16:25 / Important events
On June 23 The defense of dissertations of the 2nd year master students of IMBB was held on the Zoom platform. Vice-president of ANAS,  director of IMBB academician Irada Huseynova, academician-secretary of ANAS, correspondent member of ANAS professor Aminagha Sadigov, Chief of the Department of Science and Education of the Presidium of ANAS, Ph.D. in economy Fail Kazimov, head of the Magistracy department, Ph.D. in agrarian sciences Fikret Feyziyev and relevant persons participated in the online event. Aminaga Sadigov praised the activity of the masters of ANAS and wished them success in their future work.
Chairman of the Specialized Scientific Council for the Defense of Master's Dissertations, Professor Saftar Suleymanov greeted the participants and informed them about the agenda of the event. Scientific secretary of the council, head of the Education department Samira Rustamova provided information about master students and their dissertation topics. In the defense, 3 masters in the specialty of"Molecular Biology" on the Azerbaijani section, 1 on the Russian section, 2 in the specialty of "Biochemistry", 1 in the specialty of "Biotechnology" and 1 in the specialty of "Plant Physiology" of the Institute of Botany presented their dissertations. There was a wide discussion on each dissertation topic.
In the end, the dissertation was evaluated according to the relevant criteria and voting was held. Based on the results of the assessment, it was decided to award a master's degree to masters.