Azərbaycan Respublikasının Dövlət Dil Komissiyası yanında Monitorinq Mərkəzinin Müşahidə Şurasının təsdiq edilməsi haqqında Avg 24, 2020 | 12:17 / Rəsmi sənədlər
Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2019-cu il 30 iyul tarixli 335 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasının Dövlət Dil Komissiyası yanında Monitorinq Mərkəzinin Nizamnaməsi”nin 4.4-cü bəndinə əsasən:
1. Azərbaycan Respublikasının Dövlət Dil Komissiyası yanında Monitorinq Mərkəzinin Müşahidə Şurası aşağıdakı tərkibdə təsdiq edilsin:
Şuranın sədri
Möhsün Nağısoylu – Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Nəsimi adına Dilçilik İnstitutunun direktoru, akademik
Şuranın üzvləri:
Aslan Aslanov – Azərbaycan Dövlət İnformasiya Agentliyinin (AZƏRTAC) İdarə Heyətinin sədri
Bəxtiyar Sadıqov – “Azərbaycan” qəzetinin baş redaktoru
Nizami Cəfərov – Azərbaycanda Atatürk Mərkəzinin direktoru, akademik
Mahirə Hüseynova – Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin Filologiya fakültəsinin dekanı, filologiya üzrə elmlər doktoru, professor

On approval of the composition of the Supervisory Board of the Monitoring Center under the State Commission on Language Aug 24, 2020 | 12:17 / Official documents
According to clause 4.4 of the "Statute of the Monitoring Center under the State Commission of the Republic of Azerbaijan on Language", approved by the Resolution of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated July 30, 2019 No. 335:
1. The Supervisory Board of the Monitoring Center under the State Commission on Language of the Republic of Azerbaijan shall be approved as follows:
Chairman of the board:
Mohsun Naghisoylu - Director of the Institute of Linguistics named after Nasimi of the Azerbaijan National Academy of Sciences, academician
Council members:
Aslan Aslanov - Chairman of the Board of the Azerbaijan State News Agency (AZERTAC)
Bakhtiyar Sadigov - chief editor of the "Azərbaycan" newspaper
Nizami Jafarov - Director of the Ataturk Center in Azerbaijan, academician
Mahira Huseynova - Dean of the Philological Faculty of the Azerbaijan State Pedagogical University, Doctor of Science in Philology, Professor.