Azərbaycan Respublikasının Dövlət Dil Komissiyası yanında Monitorinq Mərkəzinin Müşahidə Şurasının təsdiq edilməsi haqqında Avg 24, 2020 | 12:17 / Rəsmi sənədlər
Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 2019-cu il 30 iyul tarixli 335 nömrəli Qərarı ilə təsdiq edilmiş “Azərbaycan Respublikasının Dövlət Dil Komissiyası yanında Monitorinq Mərkəzinin Nizamnaməsi”nin 4.4-cü bəndinə əsasən:
1. Azərbaycan Respublikasının Dövlət Dil Komissiyası yanında Monitorinq Mərkəzinin Müşahidə Şurası aşağıdakı tərkibdə təsdiq edilsin:
Şuranın sədri
Möhsün Nağısoylu – Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Nəsimi adına Dilçilik İnstitutunun direktoru, akademik
Şuranın üzvləri:
Aslan Aslanov – Azərbaycan Dövlət İnformasiya Agentliyinin (AZƏRTAC) İdarə Heyətinin sədri
Bəxtiyar Sadıqov – “Azərbaycan” qəzetinin baş redaktoru
Nizami Cəfərov – Azərbaycanda Atatürk Mərkəzinin direktoru, akademik
Mahirə Hüseynova – Azərbaycan Dövlət Pedaqoji Universitetinin Filologiya fakültəsinin dekanı, filologiya üzrə elmlər doktoru, professor

Об утверждении состава Наблюдательного совета Мониторингового центра при Государственной комиссии по языку Авг 24, 2020 | 12:17 / Официальные документы
Согласно пункту 4.4 «Устава Мониторингового центра при Государственноой комиссии Азербайджанской Республики по языку», утвержденного Постановлением Кабинета Министров Азербайджанской Республики от 30 июля 2019 года № 335:
1. Наблюдательный совет Мониторингового центра при Государственной комиссии Азербайджанской Республики по языку утвердить в следующем составе:
Председатель Совета:
Мохсун Нагисойлу – директор Института языкознания имени Насими Национальной Академии наук Азербайджана, академик
Члены Совета:
Аслан Асланов – председатель Правления Азербайджанского государственного информационного агентства (АЗЕРТАДЖ)
Бахтияр Садыгов – главный редактор газеты «Azərbaycan»
Низами Джафаров – директор Центра Ататюрка в Азербайджане, академик
Махира Гусейнова – декан филологического факультета Азербайджанского государственного педагогического университета, доктор наук по филологии, профессор.