Azərbaycanın Birinci vitse-prezidenti, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti, UNESCO-nun və İSESCO-nun xoşməramlı səfiri Mehriban Əliyevanı doğum günü münasibətilə təbrik edirik. Avg 26, 2020 | 19:06 / Mühüm hadisələr
Çox hörmətli Mehriban xanım!
Sizi, ölkəmizin dayanıqlı inkişafına və yüksəlişinə əvəzedilməz töhfələr verən respublikamızın Birinci xanımını ad gününüz münasibətilə səmimi qəlbdən təbrik edir, ən xoş arzularımı sizə bildirmək istəyirəm.
Ölkəmizin Birinci vitse-prezidenti, Heydər Əliyev Fondunun prezidenti, UNESCO-nun və İSESCO-nun xoşməramlı səfiri kimi fəaliyyətiniz, müdrikliyiniz, insanlara qarşı xeyirxahlığınız və səmimiyyətiniz sayəsində siz həm respublikamızda, həm də dünyada milyonlarla insanın məhəbbətini və hörmətini qazanmısınız. Sizin həyat yolunuz hər bir azərbaycanlı xanıma örnəkdir. Azərbaycan mədəniyyətinin geniş təbliğ olunmasında,  milli-mənəvi dəyərlərin qorunması və Azərbaycan həqiqətlərinin dünya ictimaiyyətinə çatdırılmasında Sizin böyük xidmətləriniz vardır. Dünyanı gərgin vəziyyətdə saxlayan COVİD-19 pandemiyası ərəfəsində əhalinin sağlamlığının və sosial rifahının qorunması istiqamətində fəaliyyətiniz elmi ictimaiyyət və bütövlükdə cəmiyyət tərəfindən yüksək qiymətləndirilir.
Əziz Mehriban xanım! Sizi bir daha səmimi qəlbdən təbrik edir, sizə möhkəm cansağlığı, sevinc dolu işıqlı və xoşbəxt həyat, xalqın sizə olan sevgisinin tükənməz enerji mənbəyiniz olmasını arzulayıram!
Qarşıda  sizi müstəqil Azərbaycanın daha da inkişafı naminə məqsədyönlü və şərəfli fəaliyyətinizdə uca zirvələr gözləyir! Qoy ulu tanrı həmişə sizə yar olsun!!!

We congratulate the first Vice-president of Azerbaijan, President of Haydar Aliyev Foundation, Goodwill Ambassador of UNESCO and ISESCO Mehriban Aliyeva on the occasion of her birthday Aug 26, 2020 | 19:06 / Important events
Dear Mrs. Mehriban Aliyeva!
I sincerely congratulate you, the First Lady of our republic, who has made an invaluable contribution to the sustainable development and prosperity of our country, and I would like to express my best wishes to you.
You have won the love and respect of millions of people both in our republic and in the world thanks to your goodwill, wisdom and sincerity  as the Vice-president of Azerbaijan, President of Haydar Aliyev Foundation, Goodwill Ambassador of UNESCO and ISESCO. Your way of life is an example for every Azerbaijani woman. You have made a great contribution to the widespread promotion of Azerbaijani culture, protection of national and spiritual values and conveying the truth of Azerbaijan to the world community. On the eve of the COVID-19 pandemic, which is keeping the world in a tense situation, your activity to protect the health and social welfare of the population is highly valued by the scientific community and society as a whole.
Dear Mrs. Mehriban! I wish you strong health, happiness and, I wish the people's love for you to be your inexhaustible source of energy. May God bless you!