AMEA-nın qurumlarında aparılan bərpa və yenidənqurma işlərinə baxış keçirilib + Foto Sen 18, 2020 | 17:52 / Mühüm hadisələr
Sentyabrın 18-də AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyev, Rəyasət Heyətinin üzvləri və akademiyanın elmi müəssisə və təşkilatlarının direktorlarının iştirakı ilə akademiyanın Nəqliyyat-Təsərrüfat və Təmir-Tikinti şöbələrinin ərazisində aparılmış təmir və yenidənqurma işlərinə baxış keçirilib.
Görüşdə çıxış edən AMEA-nın İşlər idarəsinin müdiri, professor Elton Məmmədov bildirib ki, Nəqliyyat-Təsərrüfat şöbəsinin əsas fəaliyyət istiqaməti akademiyanın balansında olan nəqliyyat vasitələrinin təmiri və texniki servisinin təşkilini həyata keçirməkdir. Professor Elton Məmmədov bu gün Nəqliyyat-Təsərrüfat şöbəsində müasir standartlara uyğun, avtomobillərin texniki baxışını həyata keçirməyə imkan verən logistika, nəqliyyat, mərkəzləşmiş kompressor sistemi, yağdəyişmə, yuma məntəqələrinin yaradıldığını, eləcə də inzibati binanın tikildiyini və şəxsi heyətin istifadəsi üçün qida təhlükəsizliyi standartlarına cavab verən avadanlıqlarla təchiz olunmuş yeməkxananın qurulduğunu diqqətə çatdırıb. Həmçinin gələcəkdə maşınların təmiri üçün ehtiyat hissələrinin də gətirilməsinin nəzərdə tutulduğunu vurğulayıb.
Sonra Təmir-tikinti şöbəsinin ərazisinə baxış keçirilib. E.Məmmədov diqqətə çatırıb ki, şöbənin ərazisi akademiyanın inventarında olan əşyaların bərpa və təmiri, eləcə də mərkəzi satınalmalar sisteminin bərpasından sonra logistika mərkəzi kimi istifadə ediləcək. İdarə müdiri təmir işləri zamanı sökülən bütün əşyaların aktlaşdırıldığını, bir qisminin Xızı Dayaq Məntəqəsinə göndərildiyini, digərlərinin isə şöbənin anbarlarında saxlanıldığını diqqətə çatdırıb.
Professor Elton Məmmədov daha sonra Rəyasət Heyətinin üzvlərinin müvafiq suallarını cavablandırıb.
Qeyd edək ki, sentyabrın 17-də Azərbaycan Respublikası Prezidentinin köməkçisi Anar Ələkbərov AMEA-nın Nəqliyyat-Təsərrüfat və Təmir-Tikinti şöbələrinin ərazisində aparılmış təmir və yenidənqurma işlərilə tanış olub, öz məmnunluğunu ifadə edib.

Ознакомление с реставрационными и реконструкционными работами, проводимыми в структурах НАНА + Фото Сен 18, 2020 | 17:52 / Важные события
18 сентября президент НАНА академик Рамиз Мехтиев, члены Президиума и директора научных учреждений и организаций академии ознакомились с ремонтно-восстановительными работами, проведенными в Транспортно-хозяйственном и Ремонтно-строительном отделах академии.
Выступивший на встрече начальник Управления делами НАНА профессор Эльтон Мамедов сказал, что основным направлением деятельности Транспортно-хозяйственного отдела является организация ремонта и технического сервиса автомобилей, находящихся на балансе академии. Профессор Эльтон Мамедов сообщил, что сегодня в Транспортно-хозяйственном отделе создана отвечающая современным стандартам и позволяющая осуществлять технический осмотр автомобилей логистическая, транспортная, централизованная компрессорная система, пункт замены масла и моечные станции, а также построено административное здание и столовая, оснащенная оборудованием, отвечающим стандартам безопасности пищевых продуктов. Он также отметил, что в будущем планируется привозить запчасти для ремонта автомобилей.
Затем состоялось ознакомление с территорией Транспортно-хозяйственного отдела. Э.Мамедов довел до внимания, что территория отдела будет использоваться в качестве логистического центра после восстановления и ремонта предметов инвентаря академии, а также восстановления центральной системы закупок. Начальник управления отметил, что все предметы, демонтированные в ходе ремонтных работ, были задокументированы, часть отправлена в Опорный пункт Хызы, а часть хранится на складах управления.
Затем профессор Эльтон Мамедов ответил на соответствующие вопросы членов Президиума.
Отметим, что 17 сентября помощник Президента Азербайджанской Республики Анар Алекперов ознакомился с ремонтно-восстановительными работами, проведенными на территории Транспортно-хозяйственного и Ремонтно-строительного отделов НАНА, и выразил удовлетворение.