“Gənc tədqiqatçı” jurnalının yeni nömrəsi çap olunub Sen 21, 2020 | 11:08 / Nəşrlər
AMEA-nın Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının elmi nəşri olan "Gənc tədqiqatçı" jurnalının növbəti sayı işıq üzü görüb. Bu nömrədə Fizika-Riyaziyyat və Texnika, Kimya, Yer, Biologiya və Tibb, Humanitar və İcimai Elmlər bölmələri üzrə gənclərin fundamental və tətbiqi əhəmiyyətli məqalələri daxil edilib.
Qeyd edək ki, “Gənc Tədqiqatçı” elmi-praktiki jurnalı AMEA Rəyasət Heyətinin 12.03.2015 tarixli Qərarı ilə nəşr olunur. Vəsait Ali Attestasiya Komissiyasının Rəyasət Heyətinin 31.03.2017-ci il tarixli iclasının Qərarı ilə pedaqogika elmləri istisna olmaqla, qalan bütün elmlər üzrə Azərbaycan Respublikasında dissertasiyaların əsas nəticələrinin dərc olunması üçün tövsiyə edilən dövri elmi nəşrlər siyahısına daxil edilib.

Вышел новый номер журнала “Gənc tədqiqatçı”(«Молодой исследователь») Сен 21, 2020 | 11:08 / Публикации
Вышел в свет очередной номер журнала “Gənc tədqiqatçı”(«Молодой исследователь»)- научного издания Совета молодых ученых и специалистов НАНА. В этот выпуск вошли фундаментальные и прикладные статьи молодых ученых по отделениям Физико-математических и технических наук, Химисеких наук, Наук о Земле, Биологических и медицинский наук, Гуманитарных наук и Общественных наук.
Отметим, что научно-практический журнал «Молодой исследователь» издается согласно решению Президиума НАНА от 12.03.2015. Постановлением заседания Президиума Высшей Аттестационной Комиссии от 31.03.2017 ресурс был включен в перечень периодических изданий, рекомендованных для публикации основных результатов диссертаций в Азербайджанской Республике по всем другим наукам, кроме педагогических.