“Gənc tədqiqatçı” jurnalının yeni nömrəsi çap olunub Sen 21, 2020 | 11:08 / Nəşrlər
AMEA-nın Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının elmi nəşri olan "Gənc tədqiqatçı" jurnalının növbəti sayı işıq üzü görüb. Bu nömrədə Fizika-Riyaziyyat və Texnika, Kimya, Yer, Biologiya və Tibb, Humanitar və İcimai Elmlər bölmələri üzrə gənclərin fundamental və tətbiqi əhəmiyyətli məqalələri daxil edilib.
Qeyd edək ki, “Gənc Tədqiqatçı” elmi-praktiki jurnalı AMEA Rəyasət Heyətinin 12.03.2015 tarixli Qərarı ilə nəşr olunur. Vəsait Ali Attestasiya Komissiyasının Rəyasət Heyətinin 31.03.2017-ci il tarixli iclasının Qərarı ilə pedaqogika elmləri istisna olmaqla, qalan bütün elmlər üzrə Azərbaycan Respublikasında dissertasiyaların əsas nəticələrinin dərc olunması üçün tövsiyə edilən dövri elmi nəşrlər siyahısına daxil edilib.

Released the new edition of the journal "Young Researcher" Sep 21, 2020 | 11:08 / Publications
The next edition of the "Young Researcher" journal, a scientific publication of the Council of Young Scientists and Specialists of ANAS, has been released. This edition includes fundamental and applied articles of young people in the sections of Physics-Mathematics and Technology, Chemistry, Earth, Biology and Medicine, Humanities and Social Sciences.
Note that the scientific-practical journal "Young Researcher" is published by the decision of the Presidium of ANAS dated 12.03.2015. The aid is included in the list of periodicals recommended for publication of the main results of dissertations in the Republic of Azerbaijan on all other sciences, except for pedagogical sciences, by the decision of the Presidium of the Supreme Attestation Commission dated 31.03.2017.