“Elm” qəzetinin “Qarabağ Azərbaycandır!” şüarı ilə yeni sayı çap olunub Okt 13, 2020 | 12:21 / Nəşrlər
AMEA Rəyasət Heyətinin həftəlik mətbu orqanı olan “Elm” qəzetinin “Qarabağ Azərbaycandır!” şüarı ilə cari ildə 16-cı nömrəsi işıq üzü görüb.
Qəzetin ilk səhifəsində Prezident İlham Əliyevin Türkiyə Respublikasının Xarici İşlər naziri Mövlud Çavuşoğlunun başçılıq etdiyi nümayəndə heyəti ilə görüşü, həmçinin Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin qərarları yer alıb.
Mətbu orqanın növbəti səhifələrində AMEA Rəyasət Heyətinin iclası, akademiyanın elmi müəssisə və təşkilatlarının Silahlı Qüvvələrin Yardım Fonduna köçürdüyü vəsait, eləcə də akademiklər Dilqəm Tağıyev, Rasim Əliquliyev, İsmayıl Hacıyev, Teymur Kərimli, AMEA-nın müxbir üzvü Əbülfəz Quliyev, AMEA Yap ərazi təşkilatının sədri, biologiya üzrə fəlsəfə doktoru, dosent Ulduzə Qurbanova, AMEA-nın Qadınlar Şurası, Gürcüstan Elmlər Akademiyasının akademiki Vladimer Papava, türkiyəli professor Abdullah Avey, alman tarixçi Mixael Raynhard və digərlərinin Azərbaycan Ordusuna dəstək məqaləsi və bəyanatı öz əksini tapıb.
Bundan əlavə, Kənd Təsərrüfatı Nazirliyində AMEA-nın institutları tərəfindən təqdim olunan layihələrin müzakirəsi, “Cənubi Qafqaz. 1903-cü il” xəritəsi: ermənilərin toponimik aqresiyalarını arqument kimi ifşa edən tarixi-coğrafi xəritələr”, “Dağlıq Qarabağ: burada nə baş verir?” sərlövhəli məqalələr, yeni nəşrlər, 2020-ci il Nobel laureatları və elanlarla tanış ola bilərsiniz.

“Elm” newspaper published with a slogan of "Karabakh is Azerbaijan!" Oct 13, 2020 | 12:21 / Publications
"Elm" newspaper, a weekly press organ of the Presidium of ANAS has published its 16th edition under the slogan."Karabakh is Azerbaijan!"
The front page of the newspaper covers President Ilham Aliyev's meeting with a delegation led by Turkish Foreign Minister Mevlut Chavushoghlu, as well as decisions of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan.
In the next pages of the press body, you can see papers about the meeting of the Presidium of ANAS, funds transferred by scientific institutions and organizations of the academy to the Armed Forces Assistance Fund, as well as support papers and statements of academicians Dilgam Tagiyev, Rasim Alguliyev, Ismayil Hajiyev, Teymur Karimli, corresponding member of ANAS Abulfaz Guliyev, chairman of ANAS NAP territorial organization, Ph.D. in Biology, Associate Professor Ulduza Gurbanova, Women's Council of ANAS, academician of the Georgian Academy of Sciences Vladimir Papava, Turkish Professor Abdullah Avey, German historian Michael Reinhard and others.
In addition, you can get familiar with papers of following headings - the discussion of projects submitted by the institutes of ANAS at the Ministry of Agriculture, “South Caucasus. 1903” map: historical-geographical maps exposing Armenian toponymic aggression as an argument”, “Nagorno-Karabakh: what is happening here?”, new publications, 2020 Nobel laureates and ads.