Prezident İlham Əliyev: Zəngilan şəhəri və rayonun 6 kəndi, Füzuli, Cəbrayıl, Xocavənd rayonlarının 18 kəndi işğaldan azad edilib Okt 20, 2020 | 15:23 / Mühüm hadisələr
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev oktyabrın 20-də xalqa müraciətində işğaldan azad edilmiş yaşayış məntəqələrinin adlarını açıqlayıb.
AZƏRTAC xəbər verir ki, dövlətimizin başçısı aşağıdakı yaşayış məntəqələrinin azad olunduğunu bildirib:
Füzuli rayonu: Dördçinar, Kürdlər, Yuxarı Əbdürrəhmanlı, Qarğabazar, Aşağı Veysəlli, Yuxarı Aybasanlı kəndləri.
Cəbrayıl rayonu: Sarafşa, Həsənqaydı, Fuğanlı, İmambağı, Daş Veysəlli, Ağtəpə, Yarəhmədli kəndləri.
Xocavənd rayonu: Ağcakənd, Mülküdərə, Daşbaşı, Günəşli (Günəşli kəndinin keçmiş adı Noraşen idi), Vəng kəndləri. Vəng kəndinə yeni Azərbaycan adı verirəm. Bundan sonra Vəng kəndi Çinarlı kəndi adlandırılsın. Adı mübarək olsun!
Zəngilan rayonu: Havalı, Zərnəli, Məmmədbəyli, Həkəri, Şərifan, Muğanlı kəndləri və Zəngilan şəhəri! Zəngilan bizimdir! Qarabağ bizimdir!

President Ilham Aliyev: Zangilan city and 6 villages of the district, 18 villages of Fuzuli, Jabrayil, and Khojavand districts liberated Oct 20, 2020 | 15:23 / Important events
President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev announced the names of liberated residential settlements in his address to the nation on October 20.
AZERTAC reports that the head of state noted that the following residential settlements were liberated from occupation:
Fuzuli district: Dordchinar, Kurdlar, Yukhari Abdurrahmanli, Garghabazar, Ashaghi Veysalli, Yukhari Aybasanli villages.
Jabrayil district: Sarafsha, Hasangaydi, Fughanli, Imambaghi, Dash Veysalli, Aghtapa, Yarahmadli villages.
Khojavand district: Aghjakand, Mulkudara, Dashbashi, Gunashli (previosly Norashen), Vang. I give a new Azerbaijani name to this village. Hereinafter, Vang village should be renamed to Chinarli village. Blessed be the name.
Zangilan district: Havali, Zarnali, Mammadbayli, Hakari, Sharifan, Mughanli villages and Zangilan city! Zangilan is ours! Karabakh is ours!