Bakı Dövlət Universitetinin tələbələri AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda İstehsalat təcrübəsi keçirlər + Foto Fev 28, 2023 | 12:41 / Mühüm hadisələr
Bakı Dövlət Universitetinin Biologiya fakultəsinin IV kurs tələbələrinin 28 nəfərdən ibarət olan heyəti AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda İstehsalat təcrübəsi keçir. Tələbələrin fevral ayının 21-dən başlayan təcrübəsi aprelin 19-na kimi davam edəcək. BDU-nun tələbələri MBBİ-nin Bioadaptasiya, Genomun quruluşu və ekspressiyası, Karbonun fotosintetik assimilyasiyasının enzimologiyası, Fotobioenergetika, Bioinformatika, Bitki biotexnologiyası, Populyasiya genomiksi,  Xloroplastların fotokimyası,  Hüceyrənin membran sistemləri, Fotobioenergetika və Proteomiks beynəlxalq laboratoriyalarında aparılan elmi tədqiqat işləri ilə tanış olur, müasir cihaz və avadanlıqların iş prinsipini öyrənir aparılan təcrübələrdə bilavasitə iştirak edir və dünya praktikasında tətbiq olunan metodları mənimsəyirlər.

Students of Baku State University are having industrial experience at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of RA MSE + Photo Feb 28, 2023 | 12:41 / Important events
25 students of the 4th year students of the Biology Department of Baku State University are doing an industrial experience at the Institute of Molecular Biology and Biotechnology. The experience of the students, which began on February 21, will continue until April 19. The students of BSU get acquainted with the scientific research works conducted in the laboratories of Bioadaptation, Genome Structure and Expression, Enzymology of Photosynthetic Carbon Assimilation, Photobioenergetics, Bioinformatics, Plant Biotechnology, Population Genomics, Photochemistry of Chloroplasts, Cell Membrane Systems, Photobioenergetics and Proteomics and they learn the working principle of modern devices and equipment, directly participate in the conducted experiments and master the methods applied in world practice.