Bakı Dövlət Universitetinin tələbələri AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda İstehsalat təcrübəsi keçirlər + Foto Fev 28, 2023 | 12:41 / Mühüm hadisələr
Bakı Dövlət Universitetinin Biologiya fakultəsinin IV kurs tələbələrinin 28 nəfərdən ibarət olan heyəti AR ETN Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda İstehsalat təcrübəsi keçir. Tələbələrin fevral ayının 21-dən başlayan təcrübəsi aprelin 19-na kimi davam edəcək. BDU-nun tələbələri MBBİ-nin Bioadaptasiya, Genomun quruluşu və ekspressiyası, Karbonun fotosintetik assimilyasiyasının enzimologiyası, Fotobioenergetika, Bioinformatika, Bitki biotexnologiyası, Populyasiya genomiksi,  Xloroplastların fotokimyası,  Hüceyrənin membran sistemləri, Fotobioenergetika və Proteomiks beynəlxalq laboratoriyalarında aparılan elmi tədqiqat işləri ilə tanış olur, müasir cihaz və avadanlıqların iş prinsipini öyrənir aparılan təcrübələrdə bilavasitə iştirak edir və dünya praktikasında tətbiq olunan metodları mənimsəyirlər.

Студенты Бакинского государственного университета проходят производственную практику в Институте молекулярной биологии и биотехнологий + Фото Фев 28, 2023 | 12:41 / Важные события
28 студентов четвертого курса биологического факультета Бакинского государственного университета проходят производственную практику в Институте молекулярной биологии и биотехнологий МНО АР. Опыт студентов, начавшийся 21 февраля, продлится до 19 апреля. Студенты БГУ знакомятся с научно-исследовательскими работами лабораторий Биоадаптации, Структуры и экспрессии генома, Энзимологии фотосинтетической ассимиляции углерода, Фотобиоэнергетики, Биоинформатики, Биотехнологии растений», Популяционной геномики, Фотохимии хлоропластов, Мембранных систем клетки, Фотобиоэнергетики и Протеомики. Здесь студенты будут изучать принцип работы приборов и оборудований, а также будут принимать непосредственное участие в проводимых в институте экспериментах и осваивать современные методы исследований.