Magistraturaya qəbul olunacaq tələbələrin sayını Nazirlər Kabineti müəyyənləşdirəcək Dek 09, 2019 | 09:40 / Mühüm hadisələr
Nazirlər Kabineti “Magistratura təhsilinin məzmunu, təşkili və “magistr” dərəcələrinin verilməsi Qaydaları”nda dəyişiklik edib.
Bununla bağlı Baş Nazir Əli Əsədov qərar imzalayıb.
Qərara əsasən, magistraturaya müvafiq ixtisaslar üzrə qəbul olunacaq tələbələrin sayı mövcud maddi-texniki baza və elmi-pedaqoji potensial nəzərə alınmaqla, Nazirlər Kabineti tərəfindən müəyyənləşdirilir.
Bu qərarla edilən dəyişikliyin tətbiqi ilə əlaqədar dövlət sifarişi və dövlət hesabına təhsil alan tələbələrin təhsil haqqı üçün tələb olunan xərclər Azərbaycan Respublikasının dövlət büdcəsində bu məqsəd üçün nəzərdə tutulmuş vəsait dairəsində maliyyələşdirilir.

Cabinet of Ministers will determine the number of students for admission to the master studies Dec 09, 2019 | 09:40 / Important events
The Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan has amended the “Content and organization of training in a magistracy and the rules for awarding a master's degree”.
The corresponding document was signed by Prime Minister Ali Asadov.
Under the decision, a number of students studying in the specialties of the master studies is determined by the Cabinet of Ministers taking into account material-technical base and scientific and pedagogical capacity.
Subject to the amendment to this decision, expenses of training students studying under the state order and from the state budget are covered from the state budget of Azerbaijan within the funds provided for this purpose.