Fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktorluq imtahanlarının qəbulu ilə bağlı qış imtahan sessiyası davam edir + Foto Dek 20, 2019 | 20:36 / İmtahanlar
AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktorluq imtahanlarının qəbulu ilə bağlı qış imtahan sessiyası davam edir2014-2018-ci illərdə ABŞ-da Fraunhofer Molekulyar Biotexnologiya Mərkəzində tədqiqat aparan doktorant Aytən Ağayeva (elmi rəhbər: akademik İradə Hüseynova) bu gün “Molekulyar biologiya” ixtisası üzrə imtahan verib.
İmtahanın keçirilməsi üçün yaradılmış  komissiyanın sədri institutun direktoru, akademik İradə Hüseynova, üzvləri – AMEA-nın müxbir üzvü İlham Şahmuradov, b.ü.f.d., dosent Ələmdar Məmmədov, b.ü.f.d. Zərifə Süleymanova və Təhsil şöbəsinin müdiri b.ü.f.d., dosent Samirə Rüstəmovadır.

Продолжается зимняя экзаменационная в докторантуре по подготовке докторов философии + Фото Дек 20, 2019 | 20:36 / Экзамены
В Институте Молекулярной Биологии и Биотехнологий НАНА продолжается зимняя экзаменационная сессии в докторантуре по подготовке докторов философии. Докторант Айтен Агаева, проводившая в 2014-2018-е годы исследовательскую работу в США в Центре Молекулярной Биотехнологии Фраунхофера (научный руководитель – академик Ирада Гусейнова) сдавала экзамен по специальности «Молекулярная Биология».
Председателем комиссии по приему экзаменов была директор института академик Ирада Гусейнова, членами экзаменационной комиссии - член-корреспондент НАНА Ильхам Шахмурадов, доктор философии по биологии, доцент Аламдар Мамедов, доктор философии по биологии Зарифа Сулейманова и заведующий Отделом Образования института, доктор философии по биологии, доцент Самира Рустамова.