Elmi Tədqiqatların Əlaqələndirilməsi Şurasının yeni tərkibi müəyyənləşib Yan 31, 2020 | 13:45 / Rəsmi sənədlər
Nazirlər Kabineti “Azərbaycan Respublikası Elmi Tədqiqatların Əlaqələndirilməsi Şurasının yaradılması haqqında” qərarında dəyişiklik edib.
Baş Nazir Əli Əsədov bu barədə Qərar imzalayıb.
Qərara görə, “Azərbaycan Respublikası Elmi Tədqiqatların Əlaqələndirilməsi Şurasının yaradılması haqqında” Nazirlər Kabinetinin 2018-ci il 20 fevral tarixli qərarı ilə yaradılmış Azərbaycan Respublikası Elmi Tədqiqatların Əlaqələndirilməsi Şurasının yeni tərkibi aşağıdakı redaksiyada müəyyənləşib:
Şuranın sədri:
Ramiz Mehdiyev - Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının prezidenti, akademik
Şuranın sədr müavini:
Dilqəm Tağıyev - Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının vitse-prezidenti, akademik
Şuranın məsul katibi:
Əminağa Sadıqov - Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının akademik-katibi, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının müxbir üzvü
Şuranın üzvləri:
İsa Həbibbəyli - Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının birinci vitse-prezidenti, akademik
İbrahim Quliyev - Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının birinci vitse-prezidenti, akademik
Nərgiz Paşayeva - Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının vitse-prezidenti, akademik
Rasim Əliquliyev - Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının vitse-prezidenti, akademik
Arif Paşayev - Milli Aviasiya Akademiyasının rektoru, akademik
Xoşbəxt Yusifzadə - Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Şirkətinin birinci vitse-prezidenti, akademik
İsmayıl Hacıyev - Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Naxçıvan bölməsinin sədri, akademik
Fuad Əliyev - Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Gəncə bölməsinin sədri, akademik
Əhliman Əmiraslanov - Azərbaycan Tibb Universitetinin Onkoloji Klinikasının direktoru, akademik
Rəfail Mirzəyev - Azərbaycan Respublikası Fövqəladə Hallar nazirinin birinci müavini
Rahim Əliyev - Azərbaycan Respublikası Səhiyyə nazirinin müavini
Rauf Hacıyev - Azərbaycan Respublikası Ekologiya və Təbii Sərvətlər nazirinin müavini, biologiya elmləri doktoru
Sevinc Həsənova - Azərbaycan Respublikası İqtisadiyyat nazirinin müavini
Firudin Qurbanov - Azərbaycan Respublikası Təhsil nazirinin müavini, iqtisadiyyat üzrə fəlsəfə doktoru
Sevda Məmmədəliyeva - Azərbaycan Respublikası Mədəniyyət nazirinin müavini, Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının müxbir üzvü
Elçin Zeynalov - Azərbaycan Respublikası Kənd Təsərrüfatı nazirinin müavini, texnika elmləri doktoru
Elmir Vəlizadə - Azərbaycan Respublikası Nəqliyyat, Rabitə və Yüksək Texnologiyalar nazirinin müavini
Rövşən Əhmədov - Azərbaycan Respublikası Müdafiə Sənayesi nazirinin müşaviri
İqbal Babayev - Azərbaycan Respublikası Dövlət Gömrük Komitəsi sədrinin müavini, general-mayor, texnika elmləri doktoru
Heydər Piriyev - Azərbaycan Respublikası Silahlı Qüvvələrinin Hərbi Akademiyasının rəisi, general-leytenant
Ceyhun Salmanov - Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi sədrinin müavini
Balarəhim Quliyev - Azərbaycan Respublikası Qida Təhlükəsizliyi Agentliyi sədrinin müavini
Rövşən Rüstəmov - “Azərkosmos” Açıq Səhmdar Cəmiyyəti sədrinin müavini.
Nazirlər Kabinetinin digər qərarı ilə “Elmi Tədqiqatların Əlaqələndirilməsi Şurası haqqında Əsasnamə”də də dəyişiklik edilib. Dəyişikliyə əsasən, Şuranın tərkibi 15 nəfərdən 26 nəfərə qaldırılıb.

The new board of the Coordination Council for Scientific Research was identified Jan 31, 2020 | 13:45 / Official documents
The Cabinet of Ministers amended the decision on the establishment of the “Coordination Council for Scientific Research in the Republic of Azerbaijan”.
Prime Minister Ali Asadov signed a resolution on this.
According to the decision, the new board of the Coordination Council of Scientific Researches of the Republic of Azerbaijan, established by the decision of the Cabinet of Ministers on February 20, 2018 "On the establishment of the Coordination Council of Scientific Research in the Republic of Azerbaijan", was indetified as follows:
Board Chairman:
Ramiz Mehdiyev - President of the Azerbaijan National Academy of Sciences, academician
Board Deputy Chairman:
Dilgam Tagiyev - Vice-President of the Azerbaijan National Academy of Sciences, academician
Board Executive Secretary:
Aminagha Sadigov - Academician-secretary of the Azerbaijan National Academy of Sciences, corresponding member of the Azerbaijan National Academy of Sciences
Board Members:
Isa Habibbayli - First Vice-President of the Azerbaijan National Academy of Sciences, academician
Ibrahim Guliyev - First Vice-President of the Azerbaijan National Academy of Sciences, academician
Nargiz Pashayeva - Vice-President of the Azerbaijan National Academy of Sciences, academician
Rasim Alguliyev - Vice-President of the Azerbaijan National Academy of Sciences, academician
Arif Pashayev - Rector of the National Aviation Academy, academician
Khoshbakht Yusifzadeh - First Vice-President of the State Oil Company of the Republic of Azerbaijan, academician
Ismail Hajiyev - Chairman of Nakhchivan Division of Azerbaijan National Academy of Sciences, academician
Fuad Aliyev - Chairman of the Ganja Division of the Azerbaijan National Academy of Sciences, academician
Ahliman Amiraslanov - Director of Oncology Clinic of Azerbaijan Medical University, academician
Rafail Mirzayev - First Deputy Minister of Emergencies of the Republic of Azerbaijan
Rahim Aliyev - Deputy Minister of Health of the Republic of Azerbaijan
Rauf Hajiyev - Deputy Minister of Ecology and Natural Resources of the Republic of Azerbaijan, Doctor of Biological Sciences
Sevinj Hasanova - Deputy Minister of Economy of the Republic of Azerbaijan
Firudin Gurbanov - Deputy Minister of Education of the Republic of Azerbaijan, Ph.D. in Economics
Sevda Mammadaliyeva - Deputy Minister of Culture of the Republic of Azerbaijan, corresponding member of the Azerbaijan National Academy of Sciences
Elchin Zeynalov - Deputy Minister of Agriculture of the Republic of Azerbaijan, Doctor of Technical Sciences
Elmir Velizadeh - Deputy Minister of Transport, Communication and High Technologies of the Republic of Azerbaijan
Rovshan Ahmadov - Advisor to the Minister of Defense Industry of the Republic of Azerbaijan
Igbal Babayev - Deputy Chairman of the State Customs Committee of the Republic of Azerbaijan, Major General, Doctor of technical sciences
Heydar Piriyev - Chief of the Military Academy of the Armed Forces of the Republic of Azerbaijan, General - Lieutenant
Jeyhun Salmanov - Deputy Chairman of the State Agency for Citizens Service and Social Innovations under the President of the Republic of Azerbaijan
Balarahim Guliyev - Deputy Chairman of the Food Safety Agency of the Republic of Azerbaijan
Rovshan Rustamov - Deputy Chairman of “Azercosmos” Open Joint Stock Company.
By another decision of the Cabinet of Ministers was also amended in the “Statute on the Coordination Council for Scientific Research”. Pursuant to the amendment, the Board has been upgraded from 15 to 26 members.