“Elm” qəzetinin cari ildə 26-cı nömrəsi işıq üzü görüb Dek 18, 2020 | 16:49 / Nəşrlər
AMEA Rəyasət Heyətinin həftəlik mətbu orqanı olan “Elm” qəzetinin “Qarabağ Azərbaycandır” şüarı ilə bu il 26-cı nömrəsi işıq üzü görüb.
Qəzetin ilk səhifəsində Azərbaycan vətəndaşları, eləcə də xaricdə yaşayan soydaşlarımızın rəşadətli ordumuzun Vətən müharibəsində qazandığı tarixi Qələbə münasibətilə Prezident, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyevə ünvanladıqları minnətdarlıq məktubları yer alıb.
Nəşrin növbəti səhifələrində Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2020-ci il 27 iyul tarixli 2178 nömrəli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş “Su ehtiyatlarından səmərəli istifadənin təmin edilməsinə dair 2020–2022-ci illər üçün Tədbirlər Planı”nda dəyişiklik edilməsi haqqında Sərəncam, AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyevin Ümummilli lider Heydər Əliyevə həsr olunmuş müsahibəsi, AMEA Rəyasət Heyətinin iclası, akademik İsa Həbibbəylinin görkəmli qazax şairi Abay Kunanbayevə həsr edilən tədbirdə çıxışı, Biofizika İnstitutu tərəfindən “YAŞAT” fonduna köçürülən ianə, eləcə də Naxçıvan Bölməsində gənclərlə görüş haqqında məlumatlar oxuculara təqdim olunur.
Bundan əlavə, “Haqq işi qalib gəldi”, “Azərbaycanın ərazi bütövlüyünün təmin edilməsi tarixi ədalətin bərpası deməkdir” sərlövhəli məqalələr, nəşrlər, elmi yeniliklər və digər xəbərlərlə də tanış ola bilərsiniz.

The 26th issue of "Elm" newspaper was published current year Dec 18, 2020 | 16:49 / Publications
The 26th issue of "Elm" newspaper, a weekly press organ of the Presidium of ANAS, was published this year under the slogan "Karabakh is Azerbaijan".
The first page of the newspaper contains letters of thanks from the citizens of Azerbaijan, as well as our compatriots living abroad to the President, Supreme Commander-in-Chief Ilham Aliyev on the occasion of the historic victory of our brave army in the Patriotic War.
In the following pages of the publication, the Order of the President of the Republic of Azerbaijan, Academician Ramiz Mehdiyev's interview dedicated to national leader Heydar Aliyev, meeting of the Presidium of ANAS, speech of academician Isa Habibbayli at the event dedicated to the prominent Kazakh poet Abay Kunanbayev, donation transferred to the "YASHAT" fund by the Institute of Biophysics, as well as meeting with young people in Nakhchivan Branch.