Pakistanın COMSTECH təşkilatının məsləhətçisi Dr.Xurşid Hasanain AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun qonağı olub. + Foto Noy 19, 2019 | 18:11 / Mühüm hadisələr
19 noyabr 2019-cu il tarixində Pakistanın COMSTECH təşkilatının məsləhətçisi Dr.Xurşid Hasanain AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun qonağı olub. Qeyd edək ki, noyabrın 18-də Bakıda “Yeni sortların yaradılmasında genetik ehtiyatların rolu və toxumçuluq sisteminin inteqrasiyası” mövzusunda beynəlxalq layihənin hazırlanması üzrə ikinci məşvərətçi seminar öz işinə başlayıb. Tədbirdə Azərbaycan, Pakistan, Qazaxıstan, Oman və İordaniyadan bitki genetik ehtiyatları və toxumçuluq üzrə 30-dan çox rəhbər şəxslər və mütəxəssislər, həmçinin BMT-nin İnkişaf Proqramının (UNDP), Yaponiyanın JİCA təşkilatının, Dünya Bankının və Asiya İnkişaf Bankının nümayəndələri iştirak edirlər. Sözü gedən seminar çərçivəsində Dr.Xurşid Hasanain Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalr İnstitutunda aparılan elmi işlərlə və laboratoriyaların təchizatı ilə tanış oldu. Sonda gələcəkdə layihə çərçivəsində əməkdaşlığın perspektivləri müzakirə edildi.

Dr.Khurshid Hasanain, adviser of the COMSTECH of Pakistan visited the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies. + Photo Nov 19, 2019 | 18:11 / Important events
On November 19, 2019, the adviser of the COMSTECH, Dr. Khurshid Hasanain was a guest at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies. Note that, the second advisory seminar on the preparation of the international project "The role of genetic resources in the creation of new varieties and the integration of the seeding system" started in Baku on November 18. The event was attended by more than 30 leaders and specialists in plant genetic resources and seed production from Azerbaijan, Pakistan, Kazakhstan, Oman, and Jordan, as well as representatives of the United Nations Development Program (UNDP), JICA agency of Japan, the World Bank and the Asian Development Bank. As part of the workshop, Dr. Khurshid Hasanain familiarized himself with the research and laboratory equipment provided at the Institute of Molecular Biology and Biotechnology. As part of the workshop, Dr. Khurshid Hasanain got acquainted with the research and laboratory equipment provided at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies. In the end, the prospects for cooperation within the project were discussed.