Ana səhifəElanlar sa sa 4310
AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyev “Azərbaycan Respublikasının ərazisində xüsusi karantin rejiminin uzadılması ilə əlaqədar akademiya əməkdaşlarının işə davamiyyətinin tənzimlənməsi haqqında” Sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 31 mart 2020-ci il tarixli Qərarına müvafiq olaraq əməkhaqqı saxlanılmaqla AMEA əməkdaşlarının işə davamiyyəti 28 aprel tarixindən 4 may 2020-ci il saat 00:00-dək təxirə salınır.
Bundan əlavə, AMEA-nın fasiləsiz iş rejimində fəaliyyət göstərən bəzi müəssisə, təşkilat və xidmətlərində təxirə salınması mümkün olmayan işlərin xüsusi əmək rejiminin qaydalarına riayət edilməklə yerinə yetirilməsi tövsiyə olunub.
Xatırladaq ki, Azərbaycan Respublikası Nazirlər Kabinetinin 18 aprel 2020-ci il tarixli qərarına əsasən ölkə ərazisində xüsusi karantin rejimi 2020-ci il 4 may saat 00:00-dək uzadılıb, həmçinin xüsusi karantin rejimi ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabineti və Azərbaycan Respublikasının Nazirlər Kabineti yanında Operativ Qərargah tərəfindən daha əvvəl müəyyən edilmiş bütün məhdudiyyətlər, tələblər və rejimlər həmin müddət ərzində qüvvədə saxlanılıb.

HomeAnnouncements sa sa 4225
President of ANAS academician Ramiz Mehdiyev signed a decree "On regulating the attendance of academy workers in connection with the extension of the special quarantine regime in the territory of the Republic of Azerbaijan."
According to the decree, in accordance with the decision of the Cabinet of Ministers of March 31, 2020, for ANAS employees, the exit to work was extended from April 28 to 00:00 on May 4 with the preservation of wages.
In addition, it was recommended that in some continuously operating enterprises, institutions and organizations of ANAS, the activities of which cannot be postponed, work should be carried out in accordance with the rules of the special labor regime.
Recall that in accordance with the decision of the Cabinet of Ministers of the Republic of Azerbaijan dated April 18, 2020, the special quarantine regime in the country was extended until 00:00 on May 4. All previously established by the Cabinet of Ministers of the Azerbaijan Republic and the Operational Headquarters under the Cabinet of Ministers of the Azerbaijan Republic restrictions, requirements and regimes during this period remain in force.