AMEA-da yay imtahan sessiyası iyunun 22-dən iyulun 20-dək keçiriləcək
AMEA-nın prezidenti, akademik Ramiz Mehdiyev 12 iyun 2020-ci il tarixində “Yay imtahan sessiyasının keçirilməsi haqqında” Sərəncam imzalayıb.
Sərəncama əsasən, AMEA-da fəlsəfə doktoru hazırlığı üzrə doktorluq imtahanlarının keçirilməsi məqsədilə ixtisas, xarici dillər və Azərbaycan dili (xarici vətəndaşlar üçün) fənlərindən doktorluq imtahanlarının qəbulu ilə bağlı yay imtahan sessiyasının 2020-ci il iyunun 22-dən iyulun 20-dək keçirilməsi nəzərdə tutulur. Doktorluq imtahanları AMEA Rəyasət Heyətinin qərarı ilə təsdiq edilmiş fənn proqramlarına uyğun olaraq karantin rejiminin tələblərinə riayət edilməklə ənənəvi qaydada, zərurət olduqda isə onlayn keçiriləcək.
Həmçinin ixtisas fənni üzrə doktorluq imtahanlarını qəbul etmək məqsədilə elmi müəssisələrdə imtahan komissiyaları yaradılacaq.
İngilis dilindən doktorluq imtahanları AMEA Rəyasət Heyətinin 4 mart 2015-ci il tarixli qərarına uyğun olaraq akademik IELTS proqramı üzrə, alman və fransız dillərindən isə AMEA prezidentinin 9 oktyabr 2019-cu il tarixli sərəncamına uyğun olaraq keçiriləcək.

HomeAnnouncements sa sa 4100
President of ANAS, academician Ramiz Mehdiyev signed an order "On holding summer exam session" on June 12, 2020.
According to the order, in order to hold doctoral examinations for the preparation of doctors of philosophy at ANAS, it is planned to hold a summer exam session from June 22 to July 20, 2020 on the reception of doctoral exams in specialties, foreign languages and Azerbaijani language (for foreign citizens). . Doctoral examinations will be held in accordance with the requirements of the quarantine regime in accordance with the subject programs approved by the decision of the Presidium of ANAS, and, if necessary, online.
In addition, examination commissions will be established in scientific institutions to take doctoral exams in the specialty.
Doctoral examinations in English will be held in accordance with the decision of the Presidium of ANAS dated March 4, 2015 on the academic IELTS program, and in German and French according to the order of the President of ANAS dated October 9, 2019.