Ana səhifəElanlar sa sa 4070
18 sentyabr 2020-ci il tarixində saat 12:00-da "Horizon 2020" Green Deal Call (Yaşıl razılaşma çağırışı) proqramı çərçivəsində Avropa İttifaqının Şərq Tərəfdaşlığı (ŞT) ölkələri üçün maliyyə imkanları üzrə vebinar keçiriləcək.
Avropa Komissiyasının Beynəlxalq Əməkdaşlıq Xidmət Təşkilatı tədqiqatçıları və digər maraqlı tərəfləri virtual təlimlərdə aktiv iştiraka dəvət edir.
Virtual Green Deal təlimləri üç sessiyadan ibarətdir və hər biri Green Deal çağırışını müxtəlif aspektlərdən əhatə edir. Birinci sessiyada ümumi icmal təqdim ediləcəyi halda, ikinci və üçüncü sessiyalar daha çox təfsilata yönəldiləcək, həmçinin şəbəkələrin yaradılması və layihə təkliflərinin yazılması kimi ümumi məqamlara toxunulacaq. İştirakçılar digər müvafiq tədbirlər, məlumat mənbələri və şəbəkə imkanları üzrə linklərlə təmin ediləcək. Sessiyaların hər birində iştirak etmək olar.
Qeyd edək ki, Avropa Komissiyası ŞT ölkələrinin Avropa İttifaqı Çərçivə Proqramlarında və Avropa Tədqiqat Sahəsində (ERA) uğurlu iştirakını dəstəkləyir. Bu səbəbdən ŞT ölkələrindən olan tədqiqatçılara və innovasiya sahəsindəki mütəxəssislərə "Horizon 2020" və "Horizon Avropa" proqramlarına müraciətlərin hazırlanmasında köməklik göstərilir.

HomeAnnouncements sa sa 2668
On September 18, 2020, at 12:00, a webinar on financial opportunities for the European Union's Eastern Partnership (EaP) countries will be held as part of the "Horizon 2020" Green Deal Call program.
The European Commission's International Cooperation Agency invites researchers and other stakeholders to take an active part in the virtual trainings.
Virtual Green Deal training consists of three sessions, each covering a different aspect of the Green Deal challenge. While the first session will provide an overview, the second and third sessions will focus on more details, as well as general points such as networking and project proposal writing. Participants will be provided with links to other relevant events, sources of information and networking opportunities. You can participate in each of the sessions.
The European Commission supports the successful participation of EaP countries in EU Framework Programs and the European Research Area (ERA). For this reason, researchers and innovation professionals from EaP countries are assisted in preparing applications for the Horizon 2020 and Horizon Europe programs.