Ana səhifəElanlar sa sa 4070
18 sentyabr 2020-ci il tarixində saat 12:00-da "Horizon 2020" Green Deal Call (Yaşıl razılaşma çağırışı) proqramı çərçivəsində Avropa İttifaqının Şərq Tərəfdaşlığı (ŞT) ölkələri üçün maliyyə imkanları üzrə vebinar keçiriləcək.
Avropa Komissiyasının Beynəlxalq Əməkdaşlıq Xidmət Təşkilatı tədqiqatçıları və digər maraqlı tərəfləri virtual təlimlərdə aktiv iştiraka dəvət edir.
Virtual Green Deal təlimləri üç sessiyadan ibarətdir və hər biri Green Deal çağırışını müxtəlif aspektlərdən əhatə edir. Birinci sessiyada ümumi icmal təqdim ediləcəyi halda, ikinci və üçüncü sessiyalar daha çox təfsilata yönəldiləcək, həmçinin şəbəkələrin yaradılması və layihə təkliflərinin yazılması kimi ümumi məqamlara toxunulacaq. İştirakçılar digər müvafiq tədbirlər, məlumat mənbələri və şəbəkə imkanları üzrə linklərlə təmin ediləcək. Sessiyaların hər birində iştirak etmək olar.
Qeyd edək ki, Avropa Komissiyası ŞT ölkələrinin Avropa İttifaqı Çərçivə Proqramlarında və Avropa Tədqiqat Sahəsində (ERA) uğurlu iştirakını dəstəkləyir. Bu səbəbdən ŞT ölkələrindən olan tədqiqatçılara və innovasiya sahəsindəki mütəxəssislərə "Horizon 2020" və "Horizon Avropa" proqramlarına müraciətlərin hazırlanmasında köməklik göstərilir.

ГлавнаяОбъявления sa sa 4137
Вебинар по финансовым возможностям для стран Восточного партнерства (ВП) Европейского союза состоится 18 сентября 2020 года в 12:00 в рамках программы «Horizon 2020» Green Deal Call.
Служба международного сотрудничества Европейской комиссии приглашает исследователей и другие заинтересованные стороны принять активное участие в виртуальных тренингах.
Тренинг Virtual Green Deal состоит из трех сессий, каждое из которых охватывает различные аспекты задачи Green Deal. В то время как первая сессия будет посвящена обзору, вторая и третья сессии будут сосредоточены на более подробной информации, а также на общих вопросах, таких как создание сетей и написание проектных предложений. Участникам будут предоставлены ссылки на другие соответствующие мероприятия, источники информации и возможности для общения. Можно принять участие в каждой из сессий.
Европейская комиссия поддерживает успешное участие стран Восточного партнерства в Рамочных программах ЕС и Европейском исследовательском пространстве (ERA). По этой причине исследователям и специалистам в области инноваций из стран Восточного партнерства оказывается помощь в подготовке заявок для Horizon 2020 и Horizon Europe.