Ana səhifəElanlar sa sa 2935
Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının akademik-katibinin 1 sentyabr 2021-ci il tarixli 393 nömrəli sərəncamına əsasən 10 sentyabr 2021-ci il tarixində “Fəlsəfə” fənni üzrə doktoranturaya qəbul imtahanı keçiriləcək.
Dövlət İmtahan Mərkəzi (DİM) tərəfindən keçirilən xarici dil imtahanından keçid balını toplayanlar və eyni zamanda, DİM tərəfindən beynəlxalq dil sertifikatı təsdiqlənmiş namizədlər  imtahanın keçirilmə qrafiki ilə AMEA-nın müvafiq elmi müəssisələrinin Təhsil şöbələrində tanış ola bilərlər.
Qrafikə uyğun olaraq, “Fəlsəfə“ fənnindən imtahan verən namizədlər imtahanın başlamasından 30 dəqiqə öncə imtahan binasında olmaları zəruridir.

HomeAnnouncements sa sa 2937
According to the order of the Academician-Secretary of the Azerbaijan National Academy of Sciences No. 393 dated September 1, 2021, the philosophy entrance exam will be held for doctoral studies on September 10, 2021.
Those who have passed the foreign language exam held by the State Examination Center (SEC) and the candidates who have been obtained international language certifications by the SEC can get acquainted with the examination schedule in the Education Departments of the relevant scientific institutions of ANAS.
According to the schedule, candidates taking the "Philosophy" exam must be in the exam building 30 minutes before the start of the exam.