Prezident İlham Əliyev: Müzəffər Azərbaycan Ordusu daha 48 kəndi, 1 qəsəbəni və 8 strateji yüksəkliyi işğaldan azad edib Noy 09, 2020 | 20:29 / Mühüm hadisələr
Müzəffər Azərbaycan Ordusu Xocavəndin Mets Tağlar, Salakətin, Zoğalbulaq, Aragül, Tağavard, Böyük Tağavard, Zərdanaşen, Şəhər, Xocalının Şuşakənd, Muxtar, Daşaltı, Füzulinin Aşağı Güzdək, Qovşatlı, Mirzəcamallı, Şəkərcik, Mərdinli, Şıxlı, Qaraməmmədli, Dövlətyarlı, Hacılı, Hüseynbəyli, Saracıq, Zəngilanın Sobu, Qaragöz, İsgəndərbəyli kəndlərini, Bartaz qəsəbəsini, Bartaz strateji yüksəkliyini (2300 metr), Sığırt yüksəkliyini (1370 metr), Şükürataz yüksəkliyini (2000 metr) və əlavə 5 adsız strateji yüksəkliyi, Cəbrayılın Qalacıq, Mollahəsənli, Əsgərxanlı, Yuxarı Nüsüs, Aşıq Məlikli, Niftalılar, Qərər, Çələbilər, Qubadlının Qaramanlı, Xəndək, Həmzəli, Mahrızlı, Hal, Ballıqaya, Ulaşlı, Tinli, Xocahan, Boyunəkər, Qaraqoyunlu, Çərəli, Laçının Güləbürd, Səfiyan, Türklər kəndlərini işğaldan azad etmişdir.
AZƏRTAC xəbər verir ki, bu barədə Azərbaycan Respublikasının Prezidenti, Müzəffər Ali Baş Komandan İlham Əliyev özünün “Twitter” hesabında bildirib.

Президент Ильхам Алиев: Победоносная Aзербайджанская армия освободила от оккупации еще 48 сел, 1 поселок и 8 стратегических высот Ноя 09, 2020 | 20:29 / Важные события
Победоносная Aзербайджанская армия освободила от оккупации села Метс Таглар, Салакетин, Зогалбулаг, Арагюль, Тагавард, Беюк Тагавард, Зарданашен, Шехер Ходжавендинского района, села Шушакенд, Мухтар, Дашалты Ходжалинского района, села Ашагы Гюздек, Говшатлы, Мирзаджамаллы, Шекерджик, Мердинли, Шихлы, Гарамамедли, Довлятъярлы, Гаджилы, Гусейнбейли, Сараджыг Физулинского района, села Собу, Гарагез, Искендербейли, поселок Бартаз, стратегическую высоту Бартаз (2300 метров), высоту Сыгырт (1370 метров), высоту Шукюратаз ( 2000 метров) и дополнительно 5 безымянных стратегических высот Зангиланского района, села Галаджиг, Моллагасанли, Аскерханлы, Юхары Нюсюс, Ашыг Меликли, Нифталылар, Гарар, Челебиляр Джебраильского района, села Гараманлы, Хендек, Хамзели, Махрызлы, Хал, Баллыгая, Улашлы, Тинли, Ходжахан, Беюнакяр, Гарагоюнлу, Черели Губадлинского района, села Гюлябюрд, Сафиян, Тюркляр Лачинского района. Да здравствует Aзербайджанская армия! Карабах - это Aзербайджан!
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом написал Президент Азербайджанской Республики, Верховный главнокомандующий-победоносец Ильхам Алиев в своем Twitter аккаунте.