“Elm” qəzetinin yeni sayı çapdan çıxıb Yan 22, 2021 | 11:44 / Nəşrlər
Qəzetin ilk səhifəsində Prezident İlham Əliyevin və birinci xanım Mehriban Əliyevanın 20 Yanvar faciəsinin 31-ci ildönümü ilə əlaqədar Şəhidlər xiyabanına ziyarətini əks etdirən məlumat yer alıb.
Nəşrin növbəti səhifələrində AMEA Rəyasət Heyətinin iclası, akademik Ramiz Mehdiyevin kitabının Rusiyada nəşri, akademiyada “Nizami ili”nə həsr olunan tədbir, AMEA-nın elmi müəssisə və təşkilatlarının Qarabağ Dirçəliş Fonduna köçürdükləri ianələr, Şəbəkə hazırlığı indeksinə dair seminar haqqında və s. məlumatlar oxuculara təqdim olunur.
Bundan əlavə, “20 Yanvar faciəsi: Azərbaycan xalqını müstəqilliyə aparan yol”, “Mənalı ömrün 70 ili”, “Mütəşəkkillik zamanın tələbidir”, “Şuşanın tarixini muzeyə çevirək” sərlövhəli məqalələr, nəşrlər, elmi yeniliklər və digər xəbərlərlə də tanış ola bilərsiniz.

A new issue of "Elm" newspaper has been published Jan 22, 2021 | 11:44 / Publications
The front page of the newspaper contains information about the visit of President Ilham Aliyev and First Lady Mehriban Aliyeva to the Alley of Martyrs on the 31st anniversary of the January 20 tragedy.
The next pages of the publication cover the meeting of the Presidium of ANAS, the publication of the book of academician Ramiz Mehdiyev in Russia, the event dedicated to the "Year of Nizami" at the academy, donations of ANAS scientific institutions and organizations to the Karabakh Revival Fund, the seminar on the Network Readiness Index, etc. information is provided to readers.