MBBİ-nin magistr məzunu Oksford Universitetində doktorantura təhsilini uğurla davam etdirir Yan 25, 2021 | 17:18 / Mühüm hadisələr
Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun kiçik elmi işçisi və sabiq magistrantı Gülnar Abdullayeva Oksford Universitetində Onkologiya ixtisası üzrə doktorantura təhsilinin ilkin imtahanlarından uğurla keçərək əsas “Dphil” pilləsinə keçid almışdır.
Qeyd edək ki, 2018-ci ildə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun "Molekulyar biologiya” ixtisası üzrə magistraturasını fərqlənmə diplomu ilə bitirən Gülnar Abdullayeva İslam İnkişaf Bankının PhD təqaüd proqramının qalibi olaraq, dünyanın bir sıra aparıcı universitetlərindən dəvət almışdı. 2019-cu ilin sentyabrından o, Oksford Universitetində Onkologiya ixtisası üzrə 4 illik doktorantura təhsilinə başlamışdır.

Graduate of IMBB successfully continues doctoral study at Oxford University Jan 25, 2021 | 17:18 / Important events
Junior researcher of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies and former master student Gulnar Abdullayeva successfully passed the initial exams for doctoral studies in Oncology at Oxford University and received a basic "Dphil" degree.
It should be noted that Gulnar Abdullayeva, who graduated with an honors diploma from the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of ANAS in 2018 with a master's degree in Molecular Biology, was invited by a number of leading universities as a winner of the Islamic Development Bank's Ph.D. scholarship program. In September 2019, she began a 4-year doctoral program in Oncology at Oxford University.