MBBİ-nin magistr məzunu Oksford Universitetində doktorantura təhsilini uğurla davam etdirir Yan 25, 2021 | 17:18 / Mühüm hadisələr
Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun kiçik elmi işçisi və sabiq magistrantı Gülnar Abdullayeva Oksford Universitetində Onkologiya ixtisası üzrə doktorantura təhsilinin ilkin imtahanlarından uğurla keçərək əsas “Dphil” pilləsinə keçid almışdır.
Qeyd edək ki, 2018-ci ildə Azərbaycan Milli Elmlər Akademiyasının Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun "Molekulyar biologiya” ixtisası üzrə magistraturasını fərqlənmə diplomu ilə bitirən Gülnar Abdullayeva İslam İnkişaf Bankının PhD təqaüd proqramının qalibi olaraq, dünyanın bir sıra aparıcı universitetlərindən dəvət almışdı. 2019-cu ilin sentyabrından o, Oksford Universitetində Onkologiya ixtisası üzrə 4 illik doktorantura təhsilinə başlamışdır.

Магистр ИМББ с успехом продолжает свое обучение в докторантуре Оксфордского Университета Янв 25, 2021 | 17:18 / Важные события
Младший научный сотрудник и бывший магистрант Института Молекулярной Биологии и Биотехнологий Гюльнар Абдуллаева, с успехом сдав экзамены первой ступени обучения в докторантуре Оксфордского Университета по специальности «Онкология», перешла на основную ступень обучения «Dphil».
Необходимо отметить, что Гюльнар Абдуллаева, с отличием окончившая в 2018-м году магистратуру Института Молекулярной Биологии и Биотехнологий НАНА по специальности «Молекулярная биология», стала победителем стипендиальной программы Исламского Банка Развития для обучения в докторантуре и получила приглашение в ряд ведущих университетов мира. В сентябре 2019-го года она приступила к 4-летнему курсу обучения в докторантуре Оксфордского Университета по специальности «Онкология».