Azərbaycan alimlərinin həmmüəllif olduğu məqalə “Microorganisms” jurnalında dərc edilib Fev 17, 2021 | 17:50 / Nəşrlər
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Biofizika və biokimya kafedrasının müdiri vəzifəsini icra edən, professor Rövşən Xəlilov, AMEA-nın vitse-prezidenti, Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun direktoru, akademik İradə Hüseynovanın İran və Almaniyadan tanınmış alimlərlə həmmüəllif olduqları “SARS-CoV-2 üçün identifikasiya üsullarının hərtərəfli icmalı” (“A Comprehensive Review of Detection Methods for SARS-CoV-2”) adlı məqalə impakt faktoru 4,152 olan “Microorganisms” jurnalında dərc olunub.
BDU-dan Aztibb.az-a bildiriblər ki, məqalədə SARS-CoV-2-nin müxtəlif identifikasiya prinsipləri, üstünlükləri və erkən, eyni zamanda, sürətli aşkarlanması üçün potensial üsullar öz əksini tapıb.

Статья, соавторами которой являются азербайджанские ученые, опубликована в журнале «Microorganisms» Фев 17, 2021 | 17:50 / Публикации
Статья под названием «Всестороннее рассмотрение методов идентификации SARS-CoV-2» (“A Comprehensive Review of Detection Methods for SARS-CoV-2”), написанная иранскими и немецкими учеными в соавторстве с исполняющим обязанности заведующего кафедрой Биофизики и Биохимии Бакинского Государственного Университета (БГУ) профессором Ровшаном Халиловым и вице-президентом НАНА, директором Института Молекулярной Биологии и Биотехнологий, академиком Ирадой Гусейновой, опубликована в журнале с импакт-фактором 4,152 “Microorganisms”.
Об этом сайту Aztibb.az сообщили из БГУ, отметив, что в статье говорится о различных принципах идентификации, их преимуществах и потенциальных методах раннего, и в то же время быстрого, выявления SARS-CoV-2.