Azərbaycan alimlərinin həmmüəllif olduğu məqalə “Microorganisms” jurnalında dərc edilib Fev 17, 2021 | 17:50 / Nəşrlər
Bakı Dövlət Universitetinin (BDU) Biofizika və biokimya kafedrasının müdiri vəzifəsini icra edən, professor Rövşən Xəlilov, AMEA-nın vitse-prezidenti, Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun direktoru, akademik İradə Hüseynovanın İran və Almaniyadan tanınmış alimlərlə həmmüəllif olduqları “SARS-CoV-2 üçün identifikasiya üsullarının hərtərəfli icmalı” (“A Comprehensive Review of Detection Methods for SARS-CoV-2”) adlı məqalə impakt faktoru 4,152 olan “Microorganisms” jurnalında dərc olunub.
BDU-dan Aztibb.az-a bildiriblər ki, məqalədə SARS-CoV-2-nin müxtəlif identifikasiya prinsipləri, üstünlükləri və erkən, eyni zamanda, sürətli aşkarlanması üçün potensial üsullar öz əksini tapıb.

The article, co-authored by Azerbaijani scientists, was published in the journal “Microorganisms” Feb 17, 2021 | 17:50 / Publications
Acting Head of the Department of Biophysics and Biochemistry of Baku State University, Professor Rovshan Khalilov, Vice-President of ANAS, Director of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies, Academician Irada Huseynova co-authored with well-known scientists from Iran and Germany for “SARS-CoV-2 A comprehensive review of identification methods ” (“A Comprehensive Review of Detection Methods for SARS-CoV-2”) was published in the journal Microorganisms with an impact factor of 4,152.
BSU told Aztibb.az that the article reflects the various identification principles, advantages, and potential methods for early, as well as rapid detection of SARS-CoV-2.