Bakı Dövlət Universitetinin tələbələri AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda istehsalat təcrübəsi keçir. + Foto Mart 11, 2021 | 17:39 / Mühüm hadisələr
Bakı Dövlət Universitetinin Biologiya fakultəsinin “Biologiya” ixtisası üzrə təhsil alan 4-cu kurs tələbələri AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda istehsalat təcrübəsi keçirlər. İnstitutun Bioadaptasiya, Genomun quruluşu və ekspressiyası, Karbonun fotosintetik assimilyasiyasının enzimologiyası, Xloroplastların fotokimyası və Bitki biotexnologiyası laboratoriyalarında təcrübə keçən tələbələr biologiyanın müasir metodlarına yiyələnir və nəzəri biliklərini genişləndirirlər. Fevralın 16-dan başlayaraq aprel ayının 19-na kimi davam edəcək istehsalat təcrübəsində universitetin 22 tələbəsi iştirak edir.
Qeyd edək ki, Bakı Dövlət Universiteti ilə AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutu arasında mövcud qarşılıqlı əməkdaşlıq nəticəsində hər il tələbələrin institutun laboratoriyalarında təcrübə keçmələri üçün şərait yaradılır. Tələbələrin AMEA institutlarında istehsalat təcrübəsi keçməsi elm və təhsilin inteqrasiyası üçün böyük əhəmiyyət kəsb edir. Tələbələrin müasir avadanlıqlarla təchiz olunmuş laboratoriyalarda aparılan təcrübələrdə bilavasitə iştirak etməsi onlarda elmi-tədqiqata marağın yaranması üçün zəmin yaradır.

Students of Baku State University undergo internship at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of ANAS + Photo Mar 11, 2021 | 17:39 / Important events
4th-year students of the Faculty of Biology of Baku State University, majoring in "Biology" have an internship at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of ANAS. Students practicing in the laboratories of the Institute of Bioadaptation, Genome Structure and Expression, Enzymology of Photosynthetic Assimilation of Carbon, Photochemistry of Chloroplasts, and Plant Biotechnology master modern methods of biology and expand their theoretical knowledge. 22 students of the university are taking part in the internship, which will last from February 16 to April 19.
It should be noted that as a result of the existing mutual cooperation between Baku State University and the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of ANAS, opportunities are created every year for students to have an internship in the laboratories of the institute.