İnstitutun Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının üzvləri Hərbi Qənimətlər Parkında olublar + Foto ,Video Apr 23, 2021 | 16:15 / Mühüm hadisələr
Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının üzvləri Hərbi Qənimətlər Parkında olublar. Gənc alimlər 44 günlük Vətən müharibəsində düşməndən qənimət götürülən hərbi texnika, sursatlarla tanış olublar. Zəfər paradında həmin texnikaların bir qismi nümayiş etdirilmişdi. Parkda rəşadətli ordumuzun azad olunan ərazilərdə qənimət götürdüyü 2 mindən çox avtomobilin nömrə nişanları, ümumilikdə 300-dən çox eksponat, o cümlədən 150-dək ağır texnika, tanklar, döyüş maşınları, artilleriya qurğuları, zenit-raket kompleksləri, atıcı silahlar, hərbi nəqliyyat sərgilənir. Hərbi Qənimətlər Parkı dövlətimizin gücünün, Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin qüdrətinin, tarixi qələbəmizin dünyaya sübutudur.

Члены Совета Молодых Ученых и Специалистов ИМББ побывали в Парке Военных Трофеев + Фото ,Видео Апр 23, 2021 | 16:15 / Важные события
Члены Совета Молодых Ученых и Специалистов Института побывали в Парке Военных Трофеев. Молодые ученые ознакомились с захваченными в качестве трофеев во время 44-дневной Отечественной войны военной техникой и боеприпасами. Часть этой техники была продемонстрирована в ходе парада победы. В Парке Военных Трофеев экспонируется более 2 тысяч номеров автомобилей, захваченных при освобождении нашей армией оккупированных территорий, в общей сложности более 300 экспонатов, в том числе до 150-ти единиц тяжелой техники, таков, боевых машин, артиллерийских установок, зенитно-ракетных комплексов, стрелкового оружия, военного транспорта. Парк Военных Трофеев является доказательством силы нашего государства, мощи Вооруженных Сил Азербайджана, нашей исторической победы.