İnstitutun Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının üzvləri Hərbi Qənimətlər Parkında olublar + Foto ,Video Apr 23, 2021 | 16:15 / Mühüm hadisələr
Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun Gənc Alim və Mütəxəssislər Şurasının üzvləri Hərbi Qənimətlər Parkında olublar. Gənc alimlər 44 günlük Vətən müharibəsində düşməndən qənimət götürülən hərbi texnika, sursatlarla tanış olublar. Zəfər paradında həmin texnikaların bir qismi nümayiş etdirilmişdi. Parkda rəşadətli ordumuzun azad olunan ərazilərdə qənimət götürdüyü 2 mindən çox avtomobilin nömrə nişanları, ümumilikdə 300-dən çox eksponat, o cümlədən 150-dək ağır texnika, tanklar, döyüş maşınları, artilleriya qurğuları, zenit-raket kompleksləri, atıcı silahlar, hərbi nəqliyyat sərgilənir. Hərbi Qənimətlər Parkı dövlətimizin gücünün, Azərbaycan Silahlı Qüvvələrinin qüdrətinin, tarixi qələbəmizin dünyaya sübutudur.

Members of the Council of Young Scientists and Specialists of the institute visited the Military Trophy Park + Photo ,Video Apr 23, 2021 | 16:15 / Important events
Members of the Council of Young Scientists and Specialists of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies visited the Military Trophy Park. The young scientists got acquainted with the military equipment and ammunition taken from the enemy during the 44-day war. Some of these techniques were demonstrated in the victory parade. The park displays license plates of more than 2,000 cars looted by our brave army in the liberated areas, a total of more than 300 exhibits, including about 150 heavy equipment, tanks, combat vehicles, artillery, anti-aircraft missile systems, small arms, military transport. Military Trophy Park is proof of the strength of our state, the strength of the Azerbaijani Armed Forces, our historic victory to the world.