Professor Süleyman Allahverdiyev Qazaxıstan Milli Universitetində təşkil olunan müsabiqədə ilk üçlüyə daxil olub İyn 23, 2021 | 21:04 / Mühüm hadisələr
Əl-Farabi adına Qazaxıstan Milli Universitetinin Elmi Şurasının iclasında 2020/2021-ci tədris ili üçün indikativ göstəricilərin yerinə yetirilməsi haqqında hesabat və həmçinin Universitetin kafedra və fakültələrində çalışan professor-müəllim heyəti üzrə reytinq cədvəli müzakirə olunub.
2020/2021-ci tədris ilində indikativ göstəricilər üzrə təşkil olunan müsabiqədə Universitetin 3176 nəfər müəllimi iştirak edib. İlin yekunlarına görə Qazaxıstan Milli Universitetinin aparıcı alim və professorları arasında 3 lider müəyyən olunub. Sevindirici haldır ki, AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun  Bionanotexnologiya beynəlxalq laboratoriyasının müdiri professor Süleyman Allahverdiyev 6277 balla bu 3-lüyə daxil olub. Qeyd edək ki, Universitet üzrə orta bal 248 olmuşdur.

Professor Suleyman Allahverdiyev ranked in the top three in the competition organized at the Al-Farabi Kazakh National University Jun 23, 2021 | 21:04 / Important events
The meeting of the Scientific Council of Al-Farabi Kazakh National University discussed the report on the implementation of indicative indicators for the 2020/2021 academic year, as well as the ranking of the teaching staff of the departments and faculties of the University.
3176 teachers of the university took part in the competition organized on indicative indicators in the 2020/2021 academic year. According to the results of the year, 3 leaders were identified among the leading scientists and professors of the Kazakh National University. It is gratifying that the head of the International Laboratory of Bionanotechnology of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of ANAS, Professor Suleyman Allahverdiyev ranked in the top three with 6277 points. We should note that the average score at the University was 248.