Akademik İradə Hüseynova: "Pandemiyaya qarşı mübarizədə vətəndaş mövqeyi göstərməliyik" Sen 10, 2021 | 16:41 / Nəşrlər
AMEA-nın vitse prezidenti, Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunun direktoru akademik İradə Hüseynova Elm qəzetinə müsahibə verib. COVID-19 haqqında çıxış edən İ.Hüseynova bildirib ki, bir sıra səbəblərdən, əsasən də sosial məsuliyyətsizliyin və arxayınlığın artması nəticəsində yoluxma halları kəskin şəkildə artıb və mövcud durumdan çıxmaq üçün ən səmərəli vasitə əhalinin əksəriyyətinin vaksinasiya prosesinə cəlb edilməsidir. İ.Hüseynova cəmiyyətdə peyvəndin zərəri haqqında yayılan məlumatların doğru olmadığını bildirib. Aşağıdakı linkə daxil olaraq müsahibənin tamamını oxuya bilərsiniz:

Academician Irada Huseynova: "We must show a citizen position in the fight against the pandemic" Sep 10, 2021 | 16:41 / Publications
Vice-president of ANAS, director of the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies, academician Irada Huseynova gave an interview to the newspaper “Elm”. Speaking about COVID-19, I. Huseynova noted that the number of infections has sharply increased due to social irresponsibility, and the most effective way to overcome the current situation is to involve the majority of the population in the vaccination process. I. Huseynova said that the information spread in society about the harm of the vaccine is not true. You can read the whole interview by following the link: