AMEA Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda yeni dərs ilinə uğurla başlanıldı + Foto Sen 29, 2021 | 14:35 / Mühüm hadisələr
AMEA-nın Molekulyar Biologiya və Biotexnologiyalar İnstitutunda təhsil alan magistrantların 2021/2022-ci tədris ili üzrə ilk dərslərinə uğurla başlanılıb. İnstitut direktoru akademik İradə Hüseynova dərslərin gedişatı ilə tanış olub, magistrantlara yeni dərs ilində uğurlar arzulayıb.  Dərs ilinin ilk günündə I kursa qəbul olunmuş magistrantlara “Molekulyar biologiya” ixtisası üzrə Molekulyar təkamül, Fotosintezin molekulyar biologiyası, Gen və zülal mühəndisliyi, “Biokimya” ixtisası üzrə Metabolizmin əsasları, Enzimologiya, “Biotexnologiya” ixtisası üzrə Bitki biotexnologiyası və Metabolitlərin biotexnologiyası fənləri üzrə dərslər tədris olunub. II kursda tədris alan magistrantlarda cədvəl üzrə laboratoriya günü olduğu üçün elmi-tədqiqat işlərinə qoşulublar.

The new academic year has successfully started at the Institute of Molecular Biology and Biotechnologies of ANAS + Photo Sep 29, 2021 | 14:35 / Important events
The first classes of masters studying at the Institute of Molecular Biology and Biotechnology of ANAS for the 2021/2022 academic year have been successfully started. Director of the institute academician Irada Huseynova got acquainted with the classes and wished the master students success in the new academic year. On the first day of the academic year, 1st-year master students in the specialty “Molecular biology” were taught Molecular evaluation, Molecular biology of photosynthesis, Gene and protein engineering, masters in the specialty “Biochemistry” were taught Basics of metabolism, Enzymology, masters in the specialty “Biotechnology” were taught Plant biotechnology and Biotechnology of metabolites. The second-year masters joined the research work because it was a laboratory day according to the schedule.